×
2024. 04 26.

Bukaresti siker a BL-ben

2016.05.09 - 08:06

A Győri Audi ETO KC hosszabbítás után hétméteresekkel 29–26-ra kikapott a női kézilabda Bajnokok Ligája vasárnapi, budapesti döntőjében a Bukaresti CSM csapatától.

A rendkívül szoros meccsen, a végső dudaszó előtt 16 másodperccel Görbicz Anita értékesített egy büntetőt, de Torstensson három másodperccel a vége előtt egyenlített (22–22), így hosszabbítás következett, de öt perc után is döntetlen volt az állás (25–25).

A bukarestieknek a mostani volt az első BL-idénye, eddig a tavalyi és az idei bajnoki címe volt a legnagyobb sikere, illetve az, hogy a 2011/12-es szezonban bejutott az EHF Kupa legjobb 16 csapata közé. Román csapat harmadszor ért a csúcsra.

Női kézilabda, Bajnokok Ligája, döntő

Bukaresti CSM – Győri Audi ETO KC 29–26 (13-12, 22-22, 22-24, 25-25, hétméteresekkel: 4–1)

a 3. helyért: Vardar Szkopje – Buducnost Podgorica 30–28 (14–16).