×
2024. 03 29.

Büntetőkkel Argentína a döntőben

2014.07.10 - 02:50

Az argentin válogatott 0-0-s végeredményt követően büntetőkkel nyert a holland csapat ellen a brazíliai labdarúgó-világbajnokság második, szerdai elődöntőjében, így vasárnap a vb-címért mérkőzhet a németekkel. A szombati bronzmérkőzésen a hollandok csapnak össze a brazilokkal.

A szinte helyzet nélküli 120 percet követően a büntetőpárbajban a hollandok részéről Ron Vlaar és Wesley Sneijder hibázott, míg az argentinok minden 11-esüket értékesítették.

Az 1978-ban és 1986-ban is vb-győztes argentinok - akik még soha nem kaptak ki vb-elődöntőben - 1990 után játszhatnak újra világbajnoki döntőt. Akkor az olaszországi torna római fináléjában éppen a németektől kaptak ki.

Mindkét gárda a biztos védekezésre alapozta játékát, így egyetlen veszélyes akciót sem láthatott a Corinthians Aréna közönsége az első félidőben. Egyedül Lionel Messi próbálkozhatott egy közeli szabadrúgással, de Jasper Cillessen magabiztosan hárította a lövést.

A fordulást követően sem változott a játék képe, a kapuk közelében semmiféle veszély nem alakult ki. Az utolsó percben végül mindkét oldalon adódott egy-egy lehetőség, de előbb Agüero, majd Robben is rossz megoldást választott.

A hosszabbításban is a védelmek játszották a főszerepet, ennek ellenére a 115. percben Rodrigo Palacio nagy helyzetben találta magát, de mintha túlságosan is meglepődött volna, rendkívül gyengén a holland kapus kezébe fejelt.

Következhettek a büntetők, itt a hollandoktól Ron Vlaar és Wesley Sneijder hibázott, a Costa Rica elleni 11-es párbajra lecserélt, ezúttal viszont végig a pályán maradó Cillessen pedig nem tudott túljárni az argentin rúgók eszén.

VB 2014, elődöntő:

Argentína - Hollandia 0-0 - büntetőkkel: 4-2

Sao Paulo, Corinthians Aréna 62 ezer néző, v.: Cüneyt Cakir (török)

sárga lap: Demichelis (49.), illetve Martins Indi (45.), Huntelaar (105.)

Argentína: Sergio Romero - Pablo Zabaleta, Martín Demichelis, Ezequiel Garay, Marcos Rojo - Javier Mascherano, Lucas Biglia, Enzo Pérez (Rodrigo Palacio, 81.) - Lionel Messi, Ezequiel Lavezzi (Maxi Rodríguez, 99.), Gonzalo Higuaín (Sergio Agüero, 82.). Szövetségi kapitány: Alejandro Sabella.

Hollandia: Jasper Cillessen - Dirk Kuyt, Stefan de Vrij, Ron Vlaar, Bruno Martins Indi (Daryl Janmaat, a szünetben), Daley Blind - Nigel de Jong (Jordy Clasie, 62.), Georginio Wijnaldum - Wesley Sneijder, Arjen Robben - Robin van Persie (Klaas-Jan Huntelaar, 95.). Szövetségi kapitány: Louis van Gaal.

11-esek:

Vlaar gyengén balra helyezett lövését Romero könnyedén hárította.

Messi higgadtan emelt a kapu jobb oldalába (1-0).

Robben két lépés után a bal alsó sarokba lőtt (1-1).

Garay hatalmas erővel középre a léc alá bombázott (2-1).

Sneijder jobb oldalra tartó lövését Romero vetődve hárította.

Agüero jobb sarokra tartó lövésére Cillessen jól mozdult, de a labda a hálóban kötött ki (3-1).

Kuyt higgadtan passzolt a bal alsóba (3-2).

Maxi Rodríguez nagy erejű lövésébe Cillessen csak belekapni tudott (4-2).