2024. 04 25.

Büntetőkkel nyert a Chelsea

2012.05.20 - 21:02

Szombat este a müncheni Allianz Arenára szegeződött a futballrajongók tekintete, a Bayern München és a Chelsea küzdött meg egymással az európai klubfutball legfontosabb címéért.

A müncheni Allianz Arena adott otthont idén a Bajnokok Ligája sorozat döntőjének, amelyen a házigazda bajorok a Chelsea csapatát fogadták azzal a reménnyel, hogy hazai pályán hódíthatják el a trófeát. Az angolok pedig az első BL-győzelmükért szállhattak harcba.

Ahogyan az várható volt a müncheniek azonnal rohamokat vezényeltek Petr Cech kapujára, viszont a cseh válogatott hálóőre, valamint a Chelsea magabiztos védelme folyamatosan elhárította azokat. A hazai együttes ennek ellenére továbbra sem adta fel a harcot, nyomasztó mezőnyfölényben játszottak, de egy-két veszélyesebbnek nevezhető helyzetnél az első félidőben nem jutottak tovább. A Chelsea eközben ugyanazt az olaszos játékot produkálta, amelynek köszönhetően a Barcát is kiütötték. Az első félidő egyedüli nagy helyzete Robben előtt adódott, a holland szélső közeli lövését Cech nem mindennapi lábreflex-szel hárította.

A szünetben nem történt csere, a csapatok ugyanabban a felállásban folytatták a harcot. Így a játék képe sem változott sokat, a Bayern ugyanolyan intenzitással vezette támadásait, azonban mindig odaért egy-egy fej, láb vagy kar a beadásokra, lövésekre. És amikor már senki sem várta, a bajorok megszerezték a vezetést. Egy jó beívelést követően Thomas Müller fejelt a léc alá (1-0).

A találat felrázta a Chelsea-t, a 88. percben ugyanis Juan Mata jobb oldali szögletét Didier Drogba az ötös rövid sarkáról elképesztő „nyakmozdulattal" fejelte a rövid felsőbe (1–1).

Rögtön a hosszabbítás elején büntetőhöz jutott a Bayern, ám Robben hibázott. Ezt követően pedig a Chelsea láthatóan átvette az irányítást, de a lefújásig már nem változott az állás. A tizenegyespárbajt végül a jobb idegzettel rendelkező Chelsea nyerte, a döntő gólt pedig ugyanaz a Drogba szerezte, aki a találkozó hajrájában visszahozta az angolok reményeit.

Eredmény

FC Bayern München – Chelsea FC 1-1 – tizenegyesekkel: 3-4

Gólszerzők: Müller '83, illetve Drogba '88 (Lahm, Gómez, Neuer, illetve Luíz, Lampard, A. Cole, Drogba).

Bayern: Neuer – Lahm, Timoscsuk, J. Boateng, Contento – Schweinsteiger, Kroos – Robben, Th. Müller (Van Buyten, 87.), Ribéry (Olic, 97.) – Gomez. Vezetőedző: Jupp Heynckes.

Chelsea: Cech – Bosingwa, Cahill, Luiz, A. Cole – Obi Mikel, Lampard – Bertrand (Malouda, 73.), Mata, S. Kalou (F. Torres, 84.) – Drogba. Menedzser: Roberto Di Matteo.