3 °C
Vidék

Címvédés: ismét Temesvárra került a Tasnád Kupa

2019.12.10 - 10:32

Zsinórban második éve nyerte meg a temesvári Andrei Istrățescu sakknagymester a Tasnád Kupa nemzetközi tornát, amit hetedik alkalommal rendezett meg az üdülővárosban a Szatmárnémeti Voința SK a megyei és a helyi önkormányzat támogatásával.

Ciprian Sorin Muntean főszervező és versenyigazgató elmondta, a 16 ezer lej összdíjazású tornán idén 26 sakkozó ült asztalhoz, akik Szatmárnémetiből, Nagyváradról, Temesvárról, Aradról, Nagybányáról, Kolozsvárról, Gyulafehérvárról, Békásról, Craiovából, Târgoviștéből, Bukarestből, Ploieștiről, Pașcaniról, Piatra Neamțról vagy Ukrajnából érkeztek. Az északi szomszédunkat az 50 éven felüliek friss világbajnoka, Vadim Siskin sakknagymester képviselte, aki Tasnádon a második helyen zárt. Lucian Filip (Craiova) a 3., Marius Manolache (Temesvár) sakknagymester a 4., Balla Tamás (Arad) az 5., Andrei Filip (Bukarest) a 6., Mariorescu Titu (Târgoviște) a 7., míg Tasnád korábbi alpolgármestere, Véron András (Voința SK) a 8. helyen zárt.

Az első nyolc helyen záró versenyző 4000–600 lej közötti pénzjutalomban részesültek, de 450, 200 lejes jutalomban részesültek a különdíjasok is:

1801-2000 ÉLŐ-ponttal rendelkezők: 1. Sorin Samu (Nagyvárad), 2. Vasile Roșca (Târgoviște).

1800 ÉLŐ-pont alatt: 1. Horațiu Bran (Kolozsvár), 2. Alexandru Sachilaru (Piatra Neamț).

18 éven aluliak: 1. Samuel Panc (Temesvár).

65 év felettiek: 1. Müller Wilhelm (Szatmárnémeti), 2. Dorin Sandea (Gyulafehérvár).