×
2024. 04 20.

Cioroiu és Jurj meccse az Academia ellen

2014.02.16 - 16:07

Sima győzelemmel gyűjtötte be a pontokat a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata, amely vasárnap délben 33–27-re győzte le az A–osztály B csoportjának 15. fordulójában a vendég Nagybányai Academia de Handbal Minaur együttest.

Nicolae Istrate edző legénysége az első félidőben nyújtott teljesítménnyel húzta be a meccset. Cioroiu kapuja az első hat percben érintetlen maradt, közben túloldalt Mateş és Ungar egyenként kettőt, Jurj pedig egy gólt dobott. Utóbbi ezután rákapcsolt, és újabb találataival a 20. percben már 11–3 volt az állás, Chira góljával pedig a 29. percben már tízzel is vezetett a VSK (17–7). Egyet faragtak a hátrányból a szünetig a „kéziiskolások”, majd fordulás után, kihasználva a szatmáriak lazulását, tíz perc alatt hatra zárkóztak fel (21–15). Igaz, kapuban is csere történt a VSK-nál, az addig tizenötöt védő Cioroiu helyére Pogyină állt be, aki tizennyolc perc után – amikor az Academia már ötre jött fel (24–19) – ismét a kispadra került. A VSK még visszaállt egyszer nyolc gólra (28–20), de a végén már inkább az órát lesték, így a máramarosiak – emberelőnyöket kihasználva – ismét ledolgoztak hármat (32–27). A találkozó Santeiu piros lapos kiállításával és Morar góljával ért véget.

KATTINTSON IDE ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET!

„Nekünk ezután kezdődik a bajnokság, ugyanis az eddigi meccseket kötelezően meg kellett nyerni és lehetőségünk volt felkészülni az igazán fontos bajnokikra. Szászsebesre és Kolozsvárra megyünk, ahonnan pontokat kell hozzunk, és jön Piteşti, ami újabb nehéz összecsapás lesz” – mondta Istrate.

Férfi kézilabda. A–osztály, B csoport, 15. forduló

Szatmárnémeti VSK – Nagybányai Academia de Handbal Minaur 33–27 (17–8).

VSK: Cioroiu 21 védés (ebből 1 hétméteres), Pogyină 3 – Mateş 4 gól, Ungar 4, Clipea, Morar 6 (ebből 1 hétméteresből), Pop A. 4, Jurj 11 (1/7 m), Mureşan 1, Chira 1, Tătăran, Santeiu 1, Varga, Pop R., Tătar 1, Ciaca.

Hétméteresek (megítélt/értékesített): 3/2 – 4/3.

Kétperces kiállítások: 4 perc – 2 perc.

Piros lap: Santeiu (VSK, 58. perc).

Kép és szöveg: Pesek Attila

KATTINTSON IDE ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET IS!