Cipruson felejtett játéktudás

2017.03.25 - 15:49

Csapni való a Szatmárnémeti FC Olimpia négy újoncának a teljesítménye, akik egyelőre nem bizonyítottak tétmérkőzéseken: Daminuţă, Voicu, Roşu és Ursu semmi javulást nem hoztak a csapat játékába, utóbbi még az utazó keretbe sem került be.

Úgy tűnik, mégsem volt véletlenszerű botlás a CS Afumaţi elleni kudarcos szereplés, a Szatmárnémeti FC Olimpia játékosai ugyanis az egy héttel ezelőtti gyenge játékot nyújtották a múlt hétvégén, Sepsiszentgyörgyön.

Rangadó volt ez a mérkőzés, viszont egyik csapat sem akart sokat kockáztatni az elején, így alig akadtak helyzetek az első negyed órában. Azután következett Tony Kanaloş kétszeri „villanása”, két mesteri gólpasszal. Az elsőnél viszont a hazaiakat szolgálta ki: Bogdan Minciună jobb oldalra emelt szabadrúgását az Olimpia játékosa fordította vissza a kapu elé, a zavartalanul érkező Hadnagy Attila pedig a kapuba küldte a lasztit (1–0). Két perccel később viszont kijavította hibáját a szatmári srác, ugyanis remek indítással szolgálta ki Vasile Popot, aki a 16-os széléről lőtte ki Fejér kapuját (1–1). Az avasújfalui születésű játékos az Olimpia sérült csapatkapitányának, Cosmin Iuhasnak dedikálta a találatot. A folytatásban viszont nem úgy tűnt, hogy az Olimpia fordítani tudna. Azonban a házigazdák ismét vezetést szereztek: Minciună bal oldali szögletből ívelt a kapu elé, a rövid sarokra érkező Sebastian Ghinga pedig zavartalanul fejelhetett közelről Marius Şuta kapujába (2–1)

Két perccel később ismét Minciună került főszerepbe, ugyanis brutális becsúszása kórházba küldte Raul Krauszt. A bukaresti Cosmin Vătămanu asszisztens viszont jól látta az esetet, és értesítette a buzăui játékvezetőt, Laurenţiu Ionaşcu, aki azonnal piros lapot mutatott fel a Sepsi OSK játékosának.

Következett a szünet, és azt várták volna a szatmáriak, hogy beszorítják az emberhátrányban játszó ellenfelüket. Viszont az ötlettelen támadások, a találomra beívelt labdák semmilyen veszélyt nem jelentettek a háromszékiek kapujára. A 68. percben pedig jött a kegyelemdöfés: egy ellentámadásnál Laurenţiu Manole emelt a kapu elé, az álmodozó szatmári védelem mögé és a kapujába ragadt Şuta elé Hadnagy érkezett zavartalanul, aki másodjára is betalált ezen a találkozón (3–1).

A folytatás már nem a fociról szólt, így maradt a hazaiak jól megérdemelt győzelme. Viszont felmerülnek a kérdések, hogy mi történhetett az Olimpiával a téli szünet után? Az alig verhető, többnyire győztesként távozó sárga-kékek Cipruson edzőtáboroztak, de azóta összesen 4 pontot szereztek a bajnokságban négy mérkőzés után. Vajon volt értelme annak az alapozásnak? Másrészt pedig az újoncok teljesítménye kérdőjelezhető, ugyanis Daminuţă, Voicu, Ursu és Roşu sem hozott javulást az Olimpia játékába, sőt, inkább visszahúzzák a csapatot, hiszen teljesítményük egyre gyengébb. Vagyis, Iuhas, Pană és Heil kiesését nem sikerült pótolni. Szerencsére a következő meccsre legalább utóbbi visszatér.

Ezzel a vereséggel a 7. helyig csúszott vissza az Olimpia. Egy hónappal ezelőtt, még a második pozíciót foglalta el az Oli!

Liga 2, 26. forduló

Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Szatmárnémeti FC Olimpia 3–1 (2–1).

Gólszerzők: Hadnagy (18. perc, 68.), Ghinga (37,), illetve V. Pop (20.).

Kiállítva: Minciună (40. perc — Sepsi OSK).

Sepsi OSK: Fejer – Răduţoiu, I. Ursu, Rz. Damian, Dumbravă, Huiban (Greu, 84. perc), Minciună, Ghinga, L. Manole (Jakab, 90+1), Issa, Hadnagy (Bujor, 87.). Vezetőedző: Valentin Suciu.

Olimpia: Şuta – Ciul, Fl. Mureşan, Onicaş, Duruş, Roşu, Krausz (Tudoran, 43. perc), Rus (Daminuţă, 61.), Pop, Ad. Voicu, Kanaloş (Erdei, 46.). Vezetőedző: Bogdan Andone.