×
2024. 04 25.

Contra győzelemmel kezdett, Dánia reménykedhet

2017.10.05 - 23:56

Jó iramú játékkal jutalmazta a lelkes közönséget Románia labdarúgó-válogatottja a világbajnoki selejtező utolsó előtti fordulójában, viszont mindezt egy gyenge ellenféllel szemben érték el a hazaiak.

Minden esetre a trikolórok hozták a kötelezőt, és legyőzték Kazahsztán, amely egyáltalán nem hasonlított arra a csapatra, amely tavaly októberben megdolgoztatta Románia csapatát az 0–0-s döntetlenért. A kedvtelenül játszó ellenfelet az első pillanattól letámadták a románok, a meggyőző mezőnyfölénynek pedig az első fél óra után meg lett az eredménye: Budescu előbb egy bal oldali felfutás után, kiszorított helyzetből pördített a kazahi kapuba (1–0), öt perccel később pedig az általa kiharcolt büntetőt értékesítette a FCSB gólerős játékosa (2–0). Fordulás után sem változott sokat a játék képe, és fél óra játék után Keserűn volt a sor, ziccerből betaláljon (3–0). A hajrában Turiszbek szépített: egy beívelt labdára érkezett az alvó román védelem elé, és fejelt a kapuba (3–1). Viszont ez már nem számított, hiszen az eredmény nem változott, a kazahiak sem erőltették a végén a játékot, így Cosmin Contra győzelemmel debütálhatott a román válogatott kispadján.

Viszont a csapat játékáról valósabb képet kaphatunk majd vasárnap késő délután, amikor Dániában lép majd pályára. Az ellenfélnek ugyanis jól kell teljesítenie, ha továbbjutási reményeket akar ápolni. Dánia győzelem esetén még csoportelső is lehet, amennyiben a lengyelek odahaza botlanak Montenegróval szemben. Amennyiben Montenegró győzni tud Lengyelországban, akkor egy román győzelemmel Dánia még a második pozícióját is elveszítheti. Tehát, nyílt játszma zajlik majd vasárnap, amelynek az egyik „karnagya” lehet Románia.

2018-as világbajnoki selejtező, európai zóna, 9. forduló, E-csoport

Örményország – Lengyelország 1–6 (Hambardzumjan 39. perc, illetve Grosicki 2., Lewandowski 18., 25., 64. Blaszczykowski 58., Wolski 89.)

Montenegró – Dánia 0–1 (Eriksen 16.)

Románia – Kazahsztán 3–1 (Budescu 33., 38. – a másodikat 11-esből, Keserü 73., illetve Turiszbek 82.).