2024. 04 19.
Vidék

Csak egy órát játszott Nagybányán az Unirea

2019.04.06 - 01:34

Egy órán keresztül tartotta magát a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata a bajnokesélyes nagybányaiak otthonában, a házigazdáknak viszont negyed óra is elég volt, hogy kisebb zakót adjon Popa legénységének.

Borítékolható volt a tasnádiak veresége Nagybányán, mégis, kissé csalódottan tértek haza a srácok a favoritnak számító Minaur otthonából. Cristian Popa vezetőedző ugyanis a múlt heti, hazai fiaskó után – amikor gyenge játék miatt pontokkal engedték haza a beszterceieket – alaposan felkészítette tanítványait a máramarosi meccsre. Péntek délután, az első félidőben hibátlanul védekeztek a srácok, Dorin Toma vezetőedző gárdája nem találat az utat egykori játékosuk, Anișoreac kapuja felé. Túloldalt Tutuțának volt egy kísérlete, de célt téveszettt, így 0–0-nál mehetett pihenpre mindkét csapat.

Fordulás után Székely Krisztinán megszerezhette volna az Unirea vezető találatát: Cocian remek indítádsa után maradt ziccerbe a szatmári srác, aki a hatos sarkáig jutott, viszont rávezette a labdát az ellenfél kapusára, így Gudea védeni tudott. Ezután is a vendégcsapat volt a veszélyesebb: Cocian szabadrúgásába beleértek a nagybányai védők, így a kapufa mellett hagyta el a pályát a laszti, később .... távoli lövése szállt kevéssel a léc fölé.

Az utolsó fél óra viszont nem úgy alakult, ahogy a tasnádiak szerették volna. Toma pályára küldte az Unirea korábbi játékosát, Raul Stanciut, aki a három perccel később meg is szerezte új csapatának a vezető találatát: Valer Giurgiu kapufája után a labda a zilahi származású középpályás elé pattant, aki a 16-os széléről leszedte a pokhálót a vinkliből (1–0).

Megfogta a tasnádiakat a bekapott gól, amit azonnal büntetett az ellenfél: a 68. percben Boje tette ki a labdát Lupu elé, aki közelről nem hibázott (2–0).

Teljesen szétesett az Unirea játéka, így a máramarosaiknak elég volt negyed óra, hogy hármat tegyen a két csapat közé. Egy jobb oldali keresztívelésnél a nagybányaiak szatmári játékosa, Cristian Brata érkezett hosszúra, aki közelről fejelt – a tasnádiak nagybányai kapusa bravúrral ugyan, de a gólvonalon túlról szedte ki a labdát (3–0).

Kisebb zakó lett a vége, a végeredményt ugyanis az utánpótlás válogatott Sorin Șerban állította be negyed órával a vége előtt: 25 méterről lőtte ki Anișoreac kapuját (4–0).

A találkozó utolsó öt percét a nagybányaiak emberhátrányban fejezték be, miután Bococi sérülése után újabb cserére már nem volt lehetősége Tomának, viszont ez már tett semmit a meccshez, a tasnádiak újabb vereséget szenvedtek.

A táblázatban őrzi tizedik helyét az Unirea, ugyanis a két üldöző, Dés és Szászhermány döntetlent játszott az egymás elleni bajnokin.

Így kedden órától rangadót játszik a tasnádi és a dési Unirea a szartmári üdülőtelepülésen. Popa legényeinek kötelezően győzni kell, hogy lerázza magáról a Szamos-parti üldözőt. Ezután Székelyudvarhely vendége lesz Tasnád. A székely csapat is felzákózott a táblázatba, és szászmedgyesi ifik elleni sikerrel már csak két pont a hátrányuk a szatmáriak mögött. Székelyudvarhely is rangadót játszik kedden, ők Szászhermányban játszanak.

Mestermérleg

„Úgy érzem, nincs szerencsénk. Szerintem, ha Székely lövése a második félidő elején bement volna, akkor többet hozhattunk volna ki ebből a meccsből. Addig és utána is teljes volt a káosz a nagybányaiaknál. De a rutin hiánya most is előjött. Megmagyarázhatatlan, megbocsáthatatlan hibákat vétettünk. Nem tudom már, miként lehet még motiválni a fiúkat. Megpróbáltam mindent, de akkor hibázunk, amikor a legjobban megy a játék, és utána szétesünk. Remélem, hogy keddig sikerül erőnlétilag talpra állítani a srácokat, mert désiek és a székelyudvarhelyiek elleni meccs is egy döntővel ér fel nekünk. A kiesés ellen küzdünk, de ezzel nem mondok semmi újat” — értékelt lapunknak Cristian Popa.

Liga 3, 5. csoport, 21. forduló

Nagybányai Minaur – Tasnádi Unirea 4–0 (Raul Stanciu 60., Răzvan Lupu 68., Ciprian Brata 71., Sorin Şerban 76.)

Unirea: Anișoreac – Vincze L., Varga, Cătuna, Tutuța (Palinceac, 88.), Cubaș (Suciu, 75.), Silaghi, Cocian (Virág, 70.), Székely, Călin Pop, Vincze D. (Talpoș, 72.) Vezetőedző: Cristian Popa.

Kolozsvári CFR II – AFK Csíkszereda 1–2

AFC Székelyudvarhely – Szászmedgyesi Gaz Metan II 4–0

Dési Unirea – AFC Szászhermány 0–0

Unu Fotbal Gloria Beszterce –Olimpic Cetate Barcarozsnyó 0–1

Marosvásárhelyi SE – Szászrégeni CSM Avântul 0–5

Tordai Sticla Arieşul – Kolozsvári Sănătatea 2–0

Radnóti CS – Fotbal Comuna Lénárdfalva 0–6