kevés felhő
Vidék

Csak minimális előny Tasnádnak

2017.06.17 - 22:49

Kettő egyes győzelmet jegyzett a Tasnádi Unirea labdarúgócsapat az Almásgalgói Dumbrava elleni Liga 3-as osztályzó első mérkőzésén, hazai pályán, de a második félidőben négy óriási ziccert hagyott ki a tasnádi alakulat.

Gólokat rúgott, de gólt kapott idehaza a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata a harmadik vonalbeli osztályzó első mérkőzésén, így nehéz feladat vár a Marius Botan, Bogdan Moise edzőpáros legénységére a június 24-i, idegenbeli visszavágón.

Szombaton, Tasnádon legalább ezer néző előtt zajlott a házigazda Unirea és a vendég Almásgalgói Dumbrava csapatok közötti meccs. A Szilágy megyei bajnokot is népes szurkolótábor kísérte el, így a hangulatra nem lehetett panasz. A mérkőzés igen jó iramban zajlott, az első nagy helyzetre pedig csak hat percet kellett várni, amikor Gabriel Cădar hatalmas ziccerben bonyolódott bele, és így nem változott még az állás. Az almásgalgóiak sem kérették sokáig magukat, és Adrian Gheti, majd Andrei Bene dolgoztatta meg Raul Cherecheşt.

A mezőnyfőlény ellenére 0–0 maradt az állás a szünetig, viszont a fordulás után felpörögtek az események. A 49. percben Vlad Maxim bal oldali szögletét a hosszú sarokról Mădălin Bolba fejelte vissza a kapu elé, Nagy Imre pedig két galgói védő tétlenkedését kihasználva, hat méterről ollózott Mihai Lung kapujába (1–0). Kevesebb mint öt perccel később már kettővel vezethetett volna Tasnád, amikor Maxim ajtó-ablak helyzetből Lunghoz gurította a labdát. Cserébe a vendégek egyenlítettek: egy szöglet után Marius Rus bombázott kapura, a laszti pedig az oldallécről bepattant a kapuba. Cherecheş próbált menteni, de már késő volt, így tíz pernyi játék után már 1–1 volt az állás.

Az idegenben rúgott gól úgy tűnt, hogy kielégítő volt a vendégeknek, hiszen a támadójátékról teljesen lemondtak. Viszont védekezésben sem villogott a Dumbrava, csakhogy a tasnádiak ezt nem tudták kihasználni. A 75. percben sikerült visszaszerezni az előnyt: Cădar remekül indította Raul Silaghit jobb oldalon, aki keresztlabdával szolgálta ki a középen becsúszó Nagy Imit, aki második gólját is megszerezte ezen a meccsen (2–1). Az utolsó percekben még legalább három gólt szerezhetett volna az Unirea, de Cristian Schnellenperger bombalövését védte Lung, a ráadás percekben pedig Nagy Imi két ziccerénél is éber volt az ellenfél kapusa, az utolsó helyzetnél pedig csak a szerencse mentette meg a galgóiakat, ugyanis Bolba keresztlabdájára késve csúszott be Nagy Imi.

Maradt a 2–1-es tasnádi siker, de ha az utolsó húsz perc játékát át tudja vinni az Unirea az almásgalgói visszavágóra, akkor bízhat a feljutásban. Azonban a szilágyságiak gólt szereztek idegenben, ami nekik is bizalmat adhat a hazai retúrra.

„Természetesen jó lett volna, ha nem kapunk gólt, de nekünk is ki kellett volna használni a helyzeteinket. Sokkal figyelmesebbek kell legyünk az ellenfél kapuja előtt. Szerintem senki sem haragudott volna meg, ha 3-4 gól különbséggel nyerünk ma” — mondta a mérkőzés után Marius Botan, aki elárulta, örül a győzelemnek is. „Örülök a végeredménynek, hiszen nyertünk. Optimistán várjuk a visszavágót, bár tudjuk, nagyon nehéz meccs vár ránk Almásgalgón. Nekünk fekszik az ellentámadásokra épülő játék, vannak olyan labdarúgóink, akik jók a kontrákon. Csak ki kell használni a lehetőségeket” — folytatta a szakvezető, aki elmagyarázta azt is, hogy miért játszotta végig a találkozót egyetlen cserével. „A második félidőben nagyon offenzíven játszottunk, az utolsó húsz percben pedig bezártuk őket a saját kapujuk elé. Nem akartam megbontani a csapatot. Ugyanakkor négy játékosunk hiányzott abból a keretből, amellyel tavasszal megkezdtük a bajnoki visszavágót” — tette hozzá. Végezetül Botan azt is elmondta, hogy szilágysági kollégája, Marius Paşca semmivel sem lepte meg, és ezzel magyarázható, hogy szombaton az Unirea sokkal jobb csapatnak bizonyult almásgalgói ellenfelénél.

Liga 3-as osztályzó, 1. mérkőzés

Tasnádi Unirea – Almásgalgói Dumbrava 2–1 (0–0).

Gólszerzők: Nagy Imre (49. perc, 75.), illetve Marius Rus (55.).

Unirea: Raul Cherecheş – Marius Bălău, Călin Vădan, Flavian Moş, Cristian Holczberger, Vlad Maxim (Bakai Balázs, 65. perc), Raul Silaghi, Cristian Schnellenperger, Mădălin Bolba, Gabriel Bolba, Nagy Imre. Edzők: Marius Botan, Bogdan Moise.

Dumbrava: Mihai Lung – 14 Andrei Bene, 3 Marius Rus, 4 Marius Cheta, 23 Daniel Negrean, 25 Ciprian Nagy, 13 Flaviu Bărnuţiu, 7 Gabriel Ţiriac, 10 Răzvan Sabou (30 Răzvan Meleg, 57. perc – 20 Costel Chira, 86.), 11 Alin Mierea (9 Alexandru Radu, 87.), 16 Adrian Gheti (17 Raul Brânduşe, 65.). Edző: Marius Paşca.

Szöveg és fotók: Pesek Attila