×
2024. 04 24.

Csatár nélkül nem lehet nyerni

2017.04.25 - 19:53

Kapkodó, fantázia nélküli támadójátékkal nem lehet meccset nyerni. Ezt a következtetést vonhatjuk le az Olimpia tegnapi világosi mérkőzése után, amelyet az UTA 2–0-ra nyert meg.

Nagyon gyenge színvonalú mérkőzésen vesztett pontokat a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata, amely így már sorozatban a hatodik lejátszott találkozóját vesztette el. A keddi házigazda Aradi UTA Bătrâna Doamnă zsinórban a harmadik mérkőzését nyerte, és továbbra is bízhat a feljutásban, viszont a tegnapi teljesítményét nézve a Maros-parti csapatnak semmi keresnivalója nem lenne a román élvonalban.

A szatmári legények lendületesen kezdtek, és úgy tűnt, enyhe mezőnyfölényben játszanak. Kezdő volt Raul Krausz is, aki pontosan egy hónappal ezelőtt sérült meg Sepsiszentgyörgyön. Viszont vele a pályán sem voltak veszélyesek a sárga-kékek az ellenfél kapujára. A hazaiak viszonylag korán, az első helyzetükből vezetést szereztek. Marius Curtuiuş fejelhetett kétszer is a 16-oson belül Krausz mellett, majd beemelte a labdát a kapu elé, az érkező Sorin Strătilă pedig kihasználva Marius Şuta bizonytalanságát, illetve Bogdan Faur lassú reakcióját, két méterről szabadon fejelhetett a kapuba (1–0). Válaszként Andrei Luduşan vette célba Bogdan Miron kapuját, de távoli lapos lövése kevéssel célt tévesztett. Később Florin Mureşan is megdolgoztatta az UTA szatmári származású hálóőrét, de a középre tartó labdát gond nélkül fogni tudta Miron.

A 27. percben Şutának is akadt dolga, amikor Strătilă jobb oldali sarkazós lövésébe Adrian Petre ért bele, de a rövid sarokra tartó labdát a szatmári kapus szögletre védte.

A második félidő első nagy helyzete az aradiaké volt, amikor Ionuţ Tănase kapufára csúsztatta fejjel a labdát. Viszont les miatt el is vették a bírók a hazaiaktól a labdát. Később Bogdan Burlă távoli szabadrúgása tévesztett célt, ami úgy tűnt, hogy végre felébresztette a szatmáriakat, viszont veszélyes helyzetig még mindig nem jutottak el az Olimpia játékosai. Akárcsak az első félidőben, ezúttal is a befejezéssel volt gond. A ráadás első percében Vasile Pop veszélyeztetett, de Miron lábbal védett; a meccs zárásaként pedig Curtuiuş adta meg a kegyelemdöfést, aki 17 méterről emelt a léc alá (2–0).

A szatmáriak maradtak azzal a reménnyel, hogy szombaton talán sikerül majd megtörni a jeget, amikor a Temesvári ASU Poli lesz a vendég az Olimpia-Daniel Prodan Stadionban.

Labdarúgó Liga 2, 31. forduló

Aradi UTA Bătrâna Doamnă – Szatmárnémeti FC Olimpia 2–0 (1–0).

Gólszerzők: Strătilă (12. perc), Curtuiuş (90+3.).

Vezette: Florin Marcu (Nagyvárad).

UTA: Miron – Muntean, Gligor,Manea, Burlă, Strătilă (Andor, 75. perc), Chindriş, Copil (Mevlan, 63.), Vîlceanu, Petre (Tănase, 41.), Curtuiuş. Laurenţiu Roşu.

Olimpia: Şuta – Faur (Pop, 57. perc), Mureşan, Heil, Duruş, Rus (Voicu, 82.), Krausz, Villand (Ursu, 57.), Luduşan, Pană, Kanaloş. Vezetőedző: Bogdan Andone.