×
2024. 04 26.

Cseh Laci ötödjére is Európa–bajnok

2014.08.21 - 07:12

Sorozatban ötödször lett Európa–bajnok 200 méteres vegyesúszásban Cseh László, aki a szám „örökös” címvédőjeként diadalmaskodott a berlini Eb szerdai versenynapján.

A Kőbánya SC 28 éves kiválósága a döntőben pillangón a második, háton az első, majd mellen megint a második helyen haladt, hogy aztán gyorsúszásban, nagyszerű hajrával a legvégén, a legjobb legyen és 1:58.10 perccel nyerjen. Az első négy helyzetet egyébként tizenkilenc tizedmásodperc választott el. Ez volt pályafutásának 12., a magyar úszósportnak pedig a 77. Európa–bajnoki aranyérme 50 méteres medencében.

„A győzelemnek természetesen örülök, az időmnek viszont nagyon nem, az kifejezetten gyenge, ennél jobbat szoktam menni, most fejben nem voltam száz százalékban ott – mondta önkritikusan Cseh László az MTI-nek. – Az első hely végül összejött, de ez kevés lesz a világbajnokságra, ezért is vagyok elégedetlen az időeredménnyel.”

A másik két döntős magyar közül Kozma Dominik járt egészen közel az éremhez, végül azonban be kellett érnie negyedik hellyel 200 m gyorson. Az 1500 m férfi gyors döntőjében viszont elmaradt saját és mások várakozásától is Gyurta Gergely, aki a medencés maratoni számban a 2012-es debreceni kontinensviadalon bronzérmes volt, ezúttal azonban meg kellett elégednie a hatodik hellyel.