10 °C
enyhe eső

Csere nélkül nyertek a lányok

2017.02.22 - 22:08

Hatalmas sikert könyvelt el a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, amely négy nap alatt a második bajnoki mérkőzését játssza létszámhiányban, de most nyerni tudott Brassóban.

Kedden még a mérkőzés halasztását kérte volna a Szatmárnémeti VSK vezetősége, mivel a női kosárlabdacsapat keretének fele sérült vagy beteg volt. Múlt szombaton, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC elleni bajnokin hatan álltak ki, szerdán már csak öt lány veselkedett neki a brassói találkozónak a Román Kupában ezüstérmes Olimpia ellen. Az is a brassói ellenfél mellett szólt, hogy ebben az idényben még nem veszített a VSK elleni hazai találkozóin. Naná, hogy biztos prédának volt elkönyvelve Jose Araujo edző csapata. Szerencsére Dan Calancea tanítványai is félválról vették a VSK-t, így száznyolcvan százalékot fordult a helyzet a szerda délutáni találkozón: a szatmári lányok csere nélkül, hősiesen küzdöttek és végig magabiztosan játszva verték a Brassót.

A mieink már az első pillanattól tudatosították, hogy pontokért utaztak Brassóba. Az első negyed végén Szmutku Reni és Oláh Andi is százszázalékos volt a távoli találatoknál, így a 8. percben már tízzel vezetett a VSK (6–16). Habár a folytatásban Andi rontotta hárompontos statisztikáját, a 15. percben mégis tizenhat pont volt már a két csapat között (18–34). Reni egyébként elég pontos játékkal hálálta meg az edzője bizalmát, és kivette a részét abból, hogy a VSK a 29. percben 39–57-re vezetett. Flavia Ferenczi triplája és Kristina Baltic pontjai huszonegyet tettek a két csapat közé a 32. percben (41–62), és gyakorlatilag innen kezdődött az utolsó negyed. A brassóiak viszont nem tudtak felocsúdni a kezdeti görcsös játékból, és bár Dominique Johnson triplája után kilenc pont maradt a VSK előnyéből (61–70), arra már nem volt idő, hogy tovább faragjanak a hátrányukból, így Baltic pontjaival zárult a meccs (61–72).

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, rájátszás, 20. forduló

Brassói Olimpia – Szatmárnémeti VSK 61–72 (16:23, 13:14, 12:20, 20:15).

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Baltic (18/19/1), Ferenczi (7/6/2), Szmutku (7/2/3), Reed (20/13/5), Oláh (20/1/5).