2024. 04 19.
4 °C

Csíkszeredával ikszelt a Reki

2017.02.24 - 10:38

Nyíregyházán, műfüves pályán játszott felkészülési mérkőzést a Pusztadaróci Recolta labdarúgócsapata (Liga 3, 5-ös csoport, 15. hely) a Csíkszeredai AFK (Liga 3, 1-es csoport, 1. hely) ellen, Ritli Zoltán edző legénysége pedig 1–1-es döntetlent ért el.

Az eredménynek örülhet a szakvezető, viszont annak semmikép, hogy kapusa, Daniel Oșan három hétre kidőlt, miután a találkozó 15. percében izomhúzódást szenvedett. „Nagyon jó csapata van az Csíkszeredának. Akár egy zakót is kaphattunk volna az első félidőben, de volt egy kis szerencsénk is. Majd sikerült kiegyenlíteni a játékot és már nekünk is adódtak helyzetek” — összegzett lapunknak Ritli, aki fiatal kapusát, Sztankovics Krisztiánt küldte harcba a veterán hálóőr sérülését követően. A csikiek meg is szerezték a vezetést, majd 11-est hagytak ki. A mérkőzés hajrájában büntetőből Adrian Micaș egyenlített, így 1–1-es eredménnyel ért véget a mérkőzés. „Nem tudom, hogy a bajnoki rajtig felépül Oșan. Sztankovics jól védet, de még fiatal és nincs tapasztalata. Dobrait leigazoltuk, de egy fél éve nem edzett, és kisebb súlyfelesleget is le kell dolgozzon. Úgy érzem, kapus nélkül maradtam” — panaszolta a vezetőedző. A bajnoki rajtig pedig már csak egy hét van, jövő szombaton Lénárdfalván fog játszani a Reki az első tavaszi bajnokin.

Vasárnap viszont még lesz egy felkészülési meccsük a nyírbátori műfüves pályán, ahol 16 órától a megyei elitligás Kismajtényi Crasna lesz az ellenfél.

Felkészülési mérkőzésen

Pusztadaróci Recolta – Csíkszeredai AFK 1–1 (szatmári gólszerző: Micaș – 11-esből).

Recolta: Oșan – Micaș, Ritli R., Vincze L., Ionescu, Șimon, M. Pop, Mureșan, Vincze D., Goț, Ștef; játszottak még: Szatnkovics – D. Pop, Reszler, Toma, Egri, Drumár.