2024. 04 20.
3 °C

Csodagóllal nyitott a Fradi, de egyenlített a Kisvárda — helyszíni riport.

2019.02.28 - 19:20

A hazai 2–0-s győzelme után nem tudott idegenben is nyerni Kisvárda ellen a Ferencváros a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében. Az első félidőben pazar góllal szereztek vezetést a zöld-fehérek, a második játékrészben azonban 11-esből jött az egyenlítés.

Bár Szatmáron is ilyen lenne a stadion! — ez volt az első gondolatom, amikor kedd este beléptem a Kisvárdai Várkerti Arénába, amely amilyen kicsi, annyira modern és otthonos. A közel 3000 fő befogadására alkalmas létesítményt tavaly adták át, a két év alatt felépült stadion mintegy 2,49 milliárd forintjába került a magyar államnak. Azt, hogy szükség volt-e egy ekkora beruházásra, az alig több mint 15 000 lakosú városban sokan vitatják, de tény, hogy a létesítmény olyan, akár egy ékszerdoboz.

Kedd este a Ferencváros lépett pályára benne, és a hazai Kisvárda Master Good csapata volt a vendéglátója a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján.

Hogy mekkora létjogosultsága van a kormánypénzből felhúzott ingatlannak, jól mutatja az is, hogy bár az ország legnépszerűbb klubja volt a vendég, így is csak 1752 néző jött ki a találkozóra, mentségükre szóljon, hogy hideg volt a meccs estéjén.

A két csapat közti kupapárharc első mérkőzésén 2–0-ra nyert a Fradi hazai pályán, így különösebben nem kellett azon izgulni, ki lesz a továbbjutó, de természetesen egy idegenbeli pofonnak nem örültek volna a fővárosiak, így ezúttal sem a B-csapatot küldte a pályára Szerhij Rebrov vezetőedző.

Egy héttel korábban egyébként a szatmárnémeti származású volt Olimpia-játékost, Cornel Enét is foglalkoztató kisvárdai gárda 11 légióssal lépett pályára a Groupama Arénában, a hazai találkozójára viszont egy magyar futballistát is nevezett a keretébe Dajka László a középcsatár Horváth Zoltán személyében. A Kisvárdai Master Good kedd esti felállása: Mincă – Melnyk, Bériosz, Ene, Anderson Pico, Lucas, Protic, Ilic, Tsoukalas, Sassá, Horváth; míg a Ferencvárost a Dibusz – Lovrencsics G., Blazic, Botka, Heister, Haratin, Leandro, Bőle, Lanzafame, Gorriarán, Böde kezdővel küldte pályára Szerhij Rebrov.

Az első félidő kezdetén mindkét együttes megpróbált helyzeteket kialakítani, viszont a kapu közelében egyik csapat támadójátéka sem bizonyult kifejezetten hatékonynak, sőt, a mérkőzés első góljára egészen a 33. percig várni kellett. Viszont megérte, szépségdíjas csodagólt lőtt Fernando Gorriarán, a Ferencváros támadója, aki miután labdához jutott, alig lépte át a felezővonalat, s amikor felnézett, és látta, hogy a hazai csapat román kapusa, Mihai Mincă valamivel az ötös előtt lézeng, kapura küldte a labdát, és a játékszer keresztülrepülve a fél pályát a hálóba csapódott. A tétova hálóőr egészen biztosan nem számított erre a távoli lövésre, nem is mozdult rá egyáltalán, valószínűleg arra számított, hogy kapu fölé megy a támadó 50 méteres lövése.

A mérkőzés után Botka Endre, a Ferencváros játékosa világklasszis lövésként utalt csapattársa találatára. Gorriarán gólja után Böde is betalált, viszont les miatt érvénytelenítette a gólt a játékvezető, s ezt követően az első félidőben sok említésre méltó esemény már nem történt, a Fradi valószínűleg elégedett volt a vezetéssel és az összesítésben 3 gólos különbséggel, így nem erőltette kifejezetten a támadásokat. A 40. percben, Gorriarán sérülése után Szerető Krisztofer állt be a zöld-fehérekhez, a fiatal játékos ezen a találkozón debütált az FTC színeiben.

A szünet után, a második félidőben is inkább a Kisvárda volt az aktívabb, Mihai Mincă kapuja előtt nem sok veszélyes helyzet alakult ki a folytatásban. Közben a hazaiak becserélték a román válogatott Gheorghe Grozavot és a portugál Hugo Secót is, ők próbálták gólra váltani a várdai támadásokat. A 69. percben össze is jött az egyenlítés, a 27-szeres román válogatott támadó értékesített egy büntetőt: Dibusz Dénes, a Ferencváros kapusa elvetődött, Grozavnak pedig nem remegett meg a lába, egy panenkás mozdulattal átemelte a kapus fölött a 11-est.

A folytatásban javarészt a Fradi térfelén zajlott a játék, a Kisvárda igyekezett további gólszerzési lehetőségeket kialakítani, de nagy helyzete egyik csapatnak sem volt már. A mérkőzés utolsó jelentős mozzanata Bőle Lukács 88. percben történt kiállítása volt, aki érthetetlen módon hátba rúgta Bohdan Melnyket, amiért Nagy Róbert játékvezető fel is mutatta neki a piros lapot.

A találkozó után mindkét vezetőedző elégedetten nyilatkozott, Rebrov elmondta, hogy úgy a továbbjutással, mint a döntetlennel is elégedett. Dajka László, a kisvárdaiak trénere a csapat hozzáállását dicsérte, s elmondta, hogy annak ellenére, hogy az első félidőben főként a Ferencváros dominált, igyekeztek jól futballozni, sőt, azok a játékosok, akik a bajnokságban nem jutnak túl sok szerephez, itt bizonyították, hogy lehet rájuk számítani.

Rebrov azt is elmondta, hogy nem ért egyet a kupa lebonyolításával: túl gyakoriak a mérkőzések, a játékosok túl nagy terhelésnek vannak kitéve. Ennek kapcsán elmondta még: örül, hogy komolyabb sérülések nem történtek, viszont ugyanazzal a gárdával kiállni szinte kétnaponta embert próbáló feladat minden klub számára.

Kisvárda Master Good – Ferencváros 1–1 (0–1). Gólszerzők: Gorriarán 33., illetve Grozav 69. (11-esből).

Továbbjutott: a Ferencváros 3–1-es összesítéssel.

Szöveg és fotók: Bajnai Botond