×
2024. 04 19.

Csoportelsők az első nyolcban

2014.03.20 - 10:57

alán először történt meg a labdarúgó Bajnokok Ligája történelmében, hogy a legrangosabb európai kupasorozat nyolcaddöntői végül a papírformát hozták, és a korábbi csoportkör első helyén záró csapatok jutottak végül a legjobb nyolcba.

Ehhez viszont a Manchester Unitednek szüksége volt Robin van Persie-re, aki egymaga juttatta tovább az angol együttest. Az Old Traffordon rendezett szerda esti visszavágón az MU 0–2-es hátrányból kezdett az Olympiakosz ellen, a holland mester hármasával viszont sikerült kivívni a továbbjutást. Van Persie egyébként az első MU–játékos, aki három gólt lőtt csapatának a BL egyeneses kieséses szakaszában, ugyanakkor a negyedik holland játékos Marco van Basten, Ruud van Nistelrooy és Roy Makaay után, aki mesterhármast ért el a BL-ben. A Manchester United veteránja, a 40 éves Ryan Giggsnek is duplaöröm volt a szerdai meccs, hiszen a 140. alkalommal lépett pályára a BL-ben, így már csak két mérkőzés választja el attól, hogy beállítsa az örökranglistát 142 meccsel vezető Raúl rekordját. A csúcsot kiegyenlítheti a negyeddöntőben.

Ha már jubileumokról van szó, akkor említésre méltó, hogy a tavalyi döntős Borussia Dortmund szerdán továbbjutással ünnepelte fennállása 200. európai kupamérkőzését. Az ünnepet egy kicsit „elrontotta” a vendég Zenit, amely 2–1-re győzött Dortmundban, mindezek ellenére a Borussia jutott tovább.

A negyeddöntő sorsolását pénteken 13 órakor tartják Nyonban.

A legjobb nyolc mezőnye

Atlético Madrid, Barcelona, Real Madrid, Bayern München, Borussia Dortmund, Chelsea, Manchester United, Paris Saint–Germain.

A negyeddöntő, nincs kiemelés, és az azonos nemzetbeli csapatok összekerülhetnek egymással. A párharcok első mérkőzéseit április 1–2-án, a visszavágókat egy héttel később rendezik.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó

Manchester United – Olympiakosz 3–0 (Van Persie 25. perc, 45., 52. – az elsőt 11-esből); továbbjutott: a Manchester 3–2-es összesítéssel.

Borussia Dortmund – Zenit 1–2 (Kehl 38., illetve Hulk 16., Rondón 73.); tj.: a Dortmund, 5–4-es összesítéssel.