×
2024. 04 26.

Csoportgyőztes az Óvári és az Apa

2014.05.21 - 20:33

Az Óvári Someşul fordított és nyert a Vetési Viitorul elleni negyedosztályos rangadón, ezzel megnyerte a B–csoportot és készülhet a bajnoki döntőre.

Apai Victoria – Óvári Someşul döntőt rendeznek a Liga 4 2013/14-es idényében, miután mindkét együttes biztosította első helyét a két csoportban.

Az óváriak szerdán egy fordulatos mérkőzésen nyerték meg a B jelzésű szériát. Az üldöző Vetési Viitorul volt az ellenfél, amely közel állt a meglepetéshez, azonban Manu Mureşan edző legénysége nem tudta megőrizni a kétgólos előnyét. A bajnoki rangadó első félidejében a vendég vetésiek voltak veszélyesebbek a kapura, az óváriak csak Dobrai jó reflexeinek köszönhették, hogy Ghiriti és Mureşan lövései nem értek célba. Azonban a szünet előtt Traian Pop közeli csukafejesénél a hálóőr sem tudott segíteni (0–1), így a második félidő vetési előnnyel kezdődött. Matei jelezte, hogy az óváriak nem adták fel a harcot, azonban egy kontránál Pintye kaszálta el Ghiritit, így Ovidiu Mazilu játékvezető 11-est ítélt. Mureşan 2–0-ra növelte az előnyt, majd negyed órával később Boitor eldönthette volna a meccset, de ziccerből Dobrait találta el. Így jött a válasz a túloldalon, amikor Puţi emelt a kapujából kiálló Micle felett (1–2). megélénkült a mérkőzés és nyolc perccel később Marius Pop egy letett labdát bombázott a vetési kapuba (2–2). Ennél az állásnál már csoportgyőzelmet ünnepelhetett volna az Óvári, viszont Botos Sándor edző legénysége nem elégedett meg ennyivel. Ráadásul Horváth a 86. percben cserben hagyta csapatát, miután Mazilu kiállította káromkodás miatt. A hosszabbítás perceiben Nagy Zoltán pontot tett a rangadó végére (3–2), ezzel a Someşul öt pontra növelte előnyét a vetésiekkel szemben egy fordulóval az alapszakasz vége előtt.

Az A–csoportban is eldőlt a szériagyőztes kiléte, miután az Apai Victoria 2–1-re győzött a Szatmárnémeti Olimpia szatellitcsapata vendégeként, így megőrizte öt pontos forját az Avasújvárosi Talna előtt.

Liga 4, 29. forduló, B–csoport

Óvári Someşul – Vetési Viitorul 3–2 (Puţi 75. perc, Marius Pop 83., Nagy Z. 90+3., illetve Pop T. 36., Mureşan 58. – 11-esből.)

Someşul: Dobrai – Silaghi, Botos D., Nagy Z., Pintye (Kirner 64.), Marius Pop, Botos S., Cădar (Puţi 66.), Tripon, Matei, Berci (Sălăgean 72.).

Viitorul: Milce – Boitor, Pusta (Nagy N. 64.), Pop T., Cuha, Horváth (kiállítva a 86. percben), Mihai Pop, Mureşan, Ursan (Oros 78.), Pop Fl., Ghiriti.