Csúcsokat döntött a szatmári sakkfesztivál
Utoljára módositva: 2019-08-09 11:52:09

Részvételi csúcsot döntöttek meg idén a Szatmárnémeti Nemzetközi Sakkfesztiválon – mondta a nagyszabású esemény zárásán Ciprian Sorin Muntean főszervező. 246 sakkozó mérkőzött az elmúlt hét alatt az Iparosotthonban, köztük hazai és külföldi sakkmesterek, és nagymesterek.

Romániai, magyarországi, ukrajnai, moldovai, németországi, szlovákiai, spanyolországi és skóciai sakkozók mérkőztek hat tornán, amelynek első számú versenye a hatodik alkalommal kiírt Szabó Gyula Emléktorna. Mint arról beszámoltunk, a szlovákiai nemzetközi mester, Martin Nayhebaver nyert 7,5 pontot gyűjtve a kilenc fordulóban, megelőzve a résztvevő három nagymestert.

„Az aradihoz hasonló erős mezőny volt a szatmári tornán is, és első látásra azt mondhatjuk, hogy meglepetés egy nemzetközi mester győzelme — mondta Radu Chirilă főbíró. — Viszont Martin nagyon jó formában van, tehát azok, akik ismerik őt, tudják, hogy ez nem volt akkora meglepetés. Ha így folytatja, akkor jövőre már nagymesterként köszönthetjük őt Szatmáron. Megérdemelten nyerte meg az idei kiírást, hiszen legyőzte a nagy esélyeseket” — tette hozzá.

„Szerintem az idei is egy sikeres torna volt, és remélem, hogy jövőre tovább fog növekedni az résztvevők száma. Hiszem, hogy a mostani résztvevők közül is sokan visszatérnek még Szatmárra” — nyilatkozta Ciprian Sorin Muntean.

A Szabó Gyula Emléktornát egyébként eddig egy nagybányai, moldovai, fehéroroszországi sakkozó nyerte, míg a magyarországi Aczél Gergely 2016-ban nemzetközi mesterként, tavaly pedig nagymesterként vihette haza a nagydíjat.

Idén egyébként a díjalap összege is csúcsot döntött, hiszen a tornák legjobbjai között összesen 30 ezer lej pénzdíjat osztottak ki.

A Szatmárnémeti Nemzetközi Sakkfesztivál rendezői és partnerei: Szatmárnémeti Voința SK, Szatmár Megyei Tanács, szatmárnémeti G. M. Zamfirescu Művelődési Központ, Szatmár Megyei Ifjúsági és Sportigazgatóság.

Eredmények

Szabó Gyula Emléktorna (98 résztvevő)

Összetett: 1. Martin Nayhebaver (Szlovákia), 2. Vlad Jianu (Temesvár), 3. Vasile Sănduleac (Moldova), 4. Dimitrij Szvetuskin (Moldova), 5. Ihor Nester (Ukrajna), 6. Lucian Filip (Craiova), 7. Balla Tamás (Arad), 8. Ruslan Soltanici (Moldova).

ÉLŐ 2001–2100 pontszám: 1. Paul Rusan (Beszterce), 2. Andrei Mintău (Ploiești), 3. Sorin Samu (Arad).

ÉLŐ 1901–2000: 1. Andrei Filip (Bukarest), 2. Constantin Turlea (Ploiești), 3. Tudor Ursente (Bukarest).

ÉLŐ-pontszám 1900 alatt: 1. Armand Veress (Brassó), 2. Illés Sándor (Marosvásárhely), 3. David Botea (Bukarest).

Női: 1. Irina Ionescu (Bukarest).

Szatmáriak: 1. Ilonczai Levente (LPS), 2. Müller Wilhelm (Voința SK), 3. Szegedy Mátyás.

Veteránok: 1. Mózes Ervin (Arad), 2. Frink Ferenc (Magyarország), 3. Alexandru Kutnik (Konstanca).

Lucky loser: David Deac (Voința SK – 66. hely).

Vasile Marian Emléktorna (106 résztvevő)

Olyan romániai, magyarországi, spanyolországi és skóciai sakkozók ültek asztalhoz, akik még nem érték el az 1700 ÉLŐ-pontot.

1. Nicola Alexandar Mircov (Arad), 2. Mihaela Ioana Trifoi (Máramarossziget), 3. Ștefan Fabian Mazilu (Iași), 4. Vadim Parpalac (Moldova), Ioan Alexandru Iuga (Nagybánya), 6. Mihai Veneteanu (Urziceni), 7. Andrei Antal (Temesság), 8. Ionuț Stelian Andrieș (Iași).

Dan Francisc Emléktorna (78 résztvevő) – rapidsakk-verseny

Összetett: 1. Hajnal Zoltán (Magyarország), 2. Ruslan Soltanici (Moldova), 3. Balla Tamás (Arad), 4. Lucian Filip (Craiova).

Ifik: 1. Pásti Áron (Magyarország)

Fiúk, 14 évesek: 1. Pásti Áron, 2. Andrei Filip (Bukarest), 3, Alexandr Scurtu (Moldova).

Fiúk, 10 évesek: 1. Amrit Kumar (Nagybánya), 2. Pásti Zsombor (Magyarország), 3. David Sofineți (Máramarossziget).

Fiúk, 8 évesek: 1. Kovács Ábel (Voința SK), 2. Mihai Dicu (Nagybánya), 3. Răzvan Trifoi (Máramarossziget).

Lányok, 14 évesek: 1. Alina Moldovan (Máramarossziget), 2. Lavinia Filipan (Nagybánya), 3. Trella Viviana (Voința SK).

Lányok, 10 évesek: 1. Alina Jigău (Pécska), 2. Andrada Precup (Nagybánya), 3. Giulia Gheorghe (Máramarossziget).

Lányok, 8 évesek: 1. Sara Lunea (Nagybánya), 2. Ina Petcu (Nagybánya), 3. Sofia Olariu Chiluț (Marosvásárhely).

Blitz-verseny (54 résztvevő)

Összetett: 1. Dimitry Svetushkin (Moldova), 2. Balla Tamás (Arad), 3. Paul Cristian Rusan (Beszterce), 4. Adrian Simion Sechereș (Temesvár).

Ifik: 1. Radu Cristian Fluerariu (Temesvár).

U12: 1. Iulian Sabarez (Iași), 2. Alexandru Mihai Sofineți (Máramarossziget), 3. Marian Ioan Sofineți (Máramarossziget).

Kezdő gyerek tornája (37 résztvevő)

1. Persány Bálint (Magyarország), 2. Bogdan Maximux Cosma-Răcșan, 3. Alexandru Andrei Mutiu, 4. Sara Maria Sabou.

Pesek Attila

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK
APRÓHIRDETÉS
SZATMÁRI NAP
MoziSzinházBuliEgyéb
KÉPGALÉRIÁK
NAVIGÁTOR


KÖRKÉRDÉS
Mit teszel szíved egészségének megóvása érdekében?
Naponta legalább 20 percert sétálok
Sok gyümölcsöt fogyasztok
Figyelek arra, hogy eleget aludjak
Megválogatom, milyen ételeket fogyasztok
Nem foglalkozom különösebben ilyesmivel
Egyéb, leírom hozzászólásban
Szavazok
SEBESSÉGMÉRÉS
  • Sajnos ma még nem kaptunk információt a radarokról a megyében!
  • Az összes megtekintése
    Radarok Szatmár megyében
    (2019. október 18.)


    KONYHA
    Hozzávalók: 60 dkg sertéstarja, só, frissen őrölt bors, 3 ek. napraforgóolaj, 8 dkg füstölt szalonna, 2 fej vöröshagyma, 1 ...