×
2024. 04 25.

Csúfos búcsú a divíziós bajnokságtól

2017.05.27 - 08:34

Méretes zakóval vett búcsút a divíziós bajnokságtól a Pusztadaróci Recolta labdarúgócsapata: a zöld fehérek 8–3-ra kaptak ki idahaza a Liga 3 idényzáró fordulójában.

A Nemeszsuki Unirea egy fiatal, de határozott csapattal jött, hiszen győzelem esetén esélyük lett volna a dobogón zárni az idényt. Túloldalt viszont egy hitevesztett Reki állt, aki vélhetően az első perctől inkább azt leste, mikor jár le a mérkőzés rendes játékideje. Pedig a daróciak egy győzelem esetén reménykedhettek volna a bentmaradásban. Mint később kiderült, ez amúgy sem sikerült volna, ugyanis a Fugyivásárhelyi SK sokkal jobban akarta a következő idénybeli Liga 3-as szereplést, mivel nyerni tudott a Dési Unirea otthonába.

Így a bajnokaágból visszalépett Besztercei FC, illetve a következő idénybeli Liga 3-as szerepléstől megfosztott Marosvásárhelyi ASA II mellett a Pusztadaróci Recolta búcsúzik a harmadosztálytól az 5-ös csoportból.

A péntek esti mérkőzés eredményének alakulásáról azt érdemes mejegyezni, hogy a Kolozs megyei vendégek az Alexandru Pop (12. perc) és Paul Cubleşan (40.) révén a szünetben „csak” 2–0-ra vezettek. A fordulás után viszont Adrian Micaşa második sárga után a piros lapot is megkapta (50.). Öt perc múlva már hárommal vezetett az Unirea. A következő néhány percben a Reki néhány játékosa megmutatta tudása legjavát, így Daniel Pop és Flaviu Ionescu találatai visszahozták a reményeket (2–3). De csak egy rövid időre… A bírók ugyanis megfosztották a daróciakat egy 11-es rúgástól a vendégek egyértelmű kezezése után, ami után ismét szétesett a hazaiak játéka. A 67. percben ugyanis már 2–5 volt az állás, Vincze Dávid találata pedig csak szépségtapasznak volt elegendő, ugyanis válaszként azonnal, a 70. percben a vendégek ismét hármat tettek a két csapat közé (3–6). A hajrában a tőrt is megforgatták a nemeszsukiak a vérző sebben, így a Reki az idénybeli legfájóbb hazai vereségével búcsúztak a harmadosztálytól.

A daróci együttes és a helyi önkormányzat vezetőségét csak a kitartásért illeti dicséret. Viszont intő lehet a többi klub számára, hogy a divíziós bajnokságban a konkrét cél elérése érdekében nagyobb anyagi ráfordítás szükséges.

Liga 3, 5-ös csoport, 30., utolsó forduló

Pusztadaróci Recolta – Nemeszsuki Unirea 3–8 (0–2)

Gólszerzők: D. Pop (58. perc), Ionescu (60.), Vincze D. (69.), illetve Al. Pop (12.), Cubleşan (40., 65., 80., 82.), Bucur (55.), Covaciu (67.), Băghicean (70.).

Recolta:  Oşan – Vincze D., Micaş, Mureşan, Toma, Şimon, Ştef, Ionescu, D. Pop, M. Pop, Goţ. Cserék: Sztankovics – Reszler, Drumár, Egri, Mester N., Mester S. Vezetőedző: Ritli Zoltán.