2024. 04 23.
Béla

Csúfos véget ért a kupaszereplés

2016.10.26 - 17:57

Az öltözőben maradt a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata a CS Mioveni elleni kupamérkőzés második félidejében, így az Argeș megyei ellenfél sima győzelemmel jutott tovább a sorozat nyolcaddöntőjébe. Először vesztett idén itthon az Oli.

Nem tudta kihasználni a hazai pálya előnyét a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata a Román Kupa első főtáblás mérkőzésén, ugyanis a szerdai ellenfél, a CS Mioveni simán győzött az Olimpia Stadionban rendezett találkozón.

A félnapos esőzés miatt mély, nehéz pályán játszották a meccset, amelynek az első háromnegyed órája kiegyenlített volt. Tizenhárom percet kellett várni a mérkőzés első veszélyesebb helyzetére, de Stancu lövése célt tévesztett, akárcsak csapattársa, Boboc két perccel későbbi próbálkozása. Ezután ébredt fel az Olimpia legénysége, és öt perc alatt Pop, Duruș és Tudoran is célba vette az ellenfél kapuját, de eredménytelenül.

A szünetben viszont az öltözőben maradt a szatmári csapat, másként ugyanis nem lehet magyarázni azt, hogy negyed óra alatt, két hatalmas hiba után már kettővel vezetett a Mioveni. Az első találat ráadásul rögtön a félidő kezdését jelző sípszó után jött: a labda után hátra futó Ciul elcsúszott, az érkező Rădescu pedig így folytatni tudta az elveszettnek hitt helyzetet, a keresztbe ívelt labdára pedig zavartalanul érkezhetett Popa, aki a kapuba fejelte a lasztit (0–1). Tizenöt perc múlva jobb oldalon Ayza játszadozott el a szatmári védelemmel, majd 10 méterről a rövidre rúgta a labdát, amely a kapufáról a hálóba csorgott (0–2). Șuta reakció nélkül nézte a labda útját a kapuig, akárcsak a tíz perccel később, a Mioveni harmadik találatánál: Krausz a szélről éppen Popa elé mentett, a középpályás pedig Rădescut szolgálta ki, aki laposan rúgta a lasztit a kapuba (0–3).

a hajrában Ludușan távoli, szépségdíjas szépítő találata már későn jött (1–3). További két gólra már nem volt idő, így az Olimpiának – akárcsak négy évvel ezelőtt – a tizenhatod döntő jelentette a kupasorozatban a végállomást.

Az FC Olimpiának egy hét mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozata szűnt meg, ugyanakkor ebben az idényben először vesztett hazai pályán. Talán jókor jött ez a vereség, hiszen a bajnokságban elveszthető pontok fájóbbak. Az hamarosan kiderül, hogy a szerdai vereség felébreszti-e a játékosokat, hiszen vasárnap már bajnoki pontokért kell mérkőzzenek, és ismét hazai pályán. Ennek csak az a hátránya, hogy a kupameccs után igen sokat romlott a pálya állapota, így vasárnap, a 15. helyen álló CS Baloteși ellen sem lesz könnyű dolga fizikailag helyt állni a szatmári legénységnek. Úgy tudjuk, hogy a következő napokban egy, a határhoz közeli Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei településre utazik majd a csapat az edzéseket elvégezni, hogy ne rontsák tovább az gyepszőnyeget.

Román Kupa, tizenhatod döntő

Szatmárnémeti FC Olimpia – CS Mioveni 1–3 (0–0).

Gólszerzők: Ludușan (89. perc), illetve Popa (46.), Ayza (60.), Rădescu (70.).

Olimpia: Șuta – Ciul, Iuhas, Heil, Duruș, Krausz, Onicaș (Muntean, 65. perc), Villand (Erdei, 57.), Faur, Tudoran (Ludușan, 57.), Pop. Vezetőedző: Bogdan Andone.

Mioveni: Croitoru – Stancu, Vișa, Gugu, Tomozei (Tirică, 79. perc), Popa, Biceanu, Boboc (Ivan, 71.), Rădescu, Ayza, Nilă (Galan, 71.). Vezetőedző: Alexandru Pelici.