5 °C
szórványos felhőzet

Dagonyázós pontszerzés Temesváron

2016.10.22 - 17:25

Hatalmas kapushibák után születtek meg szombaton Temesváron a bajnoki labdarúgó-mérkőzés találatai. Így 1–1-es döntetlennel ért véget a Temesvári ASU Poli és a Szatmárnémeti FC Olimpia meccse. Az Oli ötödik mérkőzésén veretlen.

Többnyire napos időben, de az előző napi esőzések miatt sáros, mély pályán rendezték szombaton délután a temesvári Știința pályán a ASU Poli – Szatmárnémeti FC Olimpia másodosztályos bajnoki labdarúgó-mérkőzést, amely a vendégeknek remekül kezdődött. Bogdan Andone vezetőedző legényei gyakorlatilag 1–0-ról indították a mérkőzést, ugyanis a második percben sikerült megszerezni a vezetést jelentő találatot: Vasile Pop beadásánál a temesváriak kapusa, Gkakos kezei között kicsúszott a nedves, sáros labda, amely így Pană elé került, az Olimpia játékosa pedig csak rutinfeladatot teljesített azzal, hogy beküldte a lasztit a hálóba (0–1).

A folytatásban is mezőnyfölényben játszott az Olimpia. Andone legényeinek technikás megoldásai viszont egyre kevésbé voltak hatékonyak, hiszen a gurított passzoknál a labda sok esetben lelassult a sáros pályán. Így a szabálytalanságok száma is egyre nőtt, mígnem a temesváriak játékosa, Dănuţ Bilia két sárga lapot is begyűjtött öt perc alatt: mindkét lapos figyelmeztetést az első félidő hajrájában kapta, így a szünetet jelző sípszó előtt az ASU Poli már emberhátrányban játszott. A negyedórás pihenő a legjobbkor jöhetett Sorin Brîndescu edzőnek, hiszen volt ideje átgondolni a temesvári stratégiát a második félidőre. Ez be is vált, ugyanis az ASU Poli emberhátrányban már egyenlő ellenfele volt az Olinak. Az egyenlítő találat is korán megszületett, de ehhez is szükség volt egy kapushibára: Mădălin Stancu 25 méterről, a pálya bal oldaláról emelt a kapu felé egy labdát szabadrúgásból, amely a hálóban landolt; egy játékos sem ért az ívelt labdához, Iulian Anca-Trip pedig árnyékra futott (1–1).

A folytatásban már csak kisebb helyzetek alakultak ki a kapuk előtt, de gól már nem született. A hajrában Ciul mentett még egyet a kapu előtt, így — a mérkőzés összképét tekintve — mindkét csapat megérdemelte a pontot. Igaz, az Olimpia három pontért utazott Temesvárra, és a lehetőség meg is lett volna, tekintve, hogy korán gólt szerzett és emberelőnyben játszhatott a második félidőben. Az idénybeli eredmények is azt sejtették a találkozó előtt, hogy a három pontot a sárga-kékek hozzák el. Viszont a körülményeket tekintve nem lehetünk elégedetlenek, sőt, azt mindenképpen meg kell jegyezni, hogy az Olimpia az ötödik mérkőzésén is veretlen maradt: három győzelem és két döntetlen után. És ehhez hozzá lehet adni a szászrégeniek elleni kupameccsen aratott sikert is. Ez utóbbi eredménynek köszönhető, hogy a szatmáriakra szerdán újabb mérkőzés vár, hiszen a Román Kupa tizenhatoddöntőjének a találkozóit rendezik. Mint ismeretes, az Olimpia idehaza játszik 14.30 órától a vendég CS Mioveni ellen.

„Egy elfogadható eredmény született. Sajnos egy nehéz pályán játszottunk, főleg a második félidőben okozott gondot a játéktér minősége, mert egyik csapat sem tudott a kombinatív játékra építeni. A szünetben külön felhívtam a fiúk figyelmét arra, hogy a rögzített helyzeteknél nagyon figyeljenek, mert másként úgy sincs esélye az ASU-nak, hogy gólt rúgjon nekünk. Sajnos nem figyeltek annál a szabadrúgásnál, amelyből kiegyenlített az ellenfél” — értékelt Andone.

Liga 2, 13. forduló

Temesvári ASU Poli – Szatmárnémeti FC Olimpia 1–1 (0–1). Gólszerzők: Stancu (52. perc), illetve Pană (2.).

ASU Poli: Gkakos – Motreanu, Gălan, Bilia, Taub, Stancu, Teuţ (Mărgărit, 80. perc), D. Constantinescu, Birău, Ghinescu (Blănaru, 65.), Bădăuţă (Telescu, 85.). Vezetőedző: Sorin Brîndescu.

Olimpia: Anca-Trip – Ciul, Heil, Mureşan (Krausz, 58. perc), Iuhas, Onicaş, V. Pop, Rus, Pană, D. Muntean (Faur 58.), Kanalos (Feier, 65.). Vezetőedző: Bogdan Andone.

Kiállítva: Bilia (45+1. perc).