2024. 04 25.

Dánia is mehet a vb-re

2017.11.15 - 05:05

Dánia jutott ki az európai zónából utolsóként a 2018-as labdarúgó-világbajnokságra, miután a pótselejtező visszavágóján idegenben 5–1-re legyőzte Írországot.

Az írek számára az idegenbeli 0–0 után remekül kezdődött a találkozó, a hatodik percben ugyanis megszerezték a vezetést. Azonban a vendég jutlandiak a szünetig fordítottak, majd vágtak még három gólt a második félidőben is, így sima sikerrel harcolták ki a vb-szereplést.

A mérkőzés legjobbja Christian Eriksen volt: a Tottenhamben futballozó középpályás mesterhármast szerzett, mindkét lábbal betalált a tizenhatoson kívülről. Érdekesség, hogy Eriksen 1992-ben született, amikor Dánia első és eddigi egyetlen Európa-bajnoki címét nyerte meg. Ezúttal a történelme ötödik vb-szereplésére készülhet Dánia, korábban ugyanis csak az 1986-os, az 1998-as, a 2002-es és a 2010-es tornán vett részt.

Világbajnoki pótselejtező, európai zóna, visszavágó

Írország – Dánia 1–5 (Duffy 6., illetve Christie 29. – öngól, Eriksen 32., 63., 74., Bendtner 90. – 11-esből).

Kijutott a vb-re: Dánia, 5–1-es összesítéssel.