7 °C
enyhe eső

Debreceni BL-búcsú, folytatás az EL-ben

2012.08.08 - 11:53

A Debreceni VSC kiesett a labdarúgó Bajnokok Ligája–selejtező 3. fordulójában, mivel az idegenbeli 1–1-es döntetlent követően kedden, a nyíregyházi visszavágón, 2–0-ra kikapott a fehérorosz BATE Boriszov együttesétől.

Sokkal agresszívebben kezdett a vendéggárda, majd a 25. percben egy gyors támadás végén Verpecz mellett lőtt a hálóba a kiváló ütemben kilépő Mozolevszkij. A szünetben Kondás Elemér vezetőedző Sidibét küldte be, de a hátrányban lévő debreceni csapat támadójátéka a gólerős csatártól sem javult. Az újabb fehérorosz találat megpecsételte a DVSC sorsát. A hajdúságiaknál senki nem volt, aki a hátára vette volna a csapatot és fazont szabott volna a játéknak. A vendégek érettebb futballal jutottak tovább, az ezúttal tudása alatt teljesítő magyar aranyérmessel szemben, amely Nikolov fegyelmezetlenségét követően, több mint harminc percet emberhátrányban játszott.

A párharc elbukása azt jelenti, hogy a Debrecen az Európa Liga utolsó selejtezőkörébe kerül át. Az ottani ellenfél a pénteki, nyoni sorsoláson derül ki.

Bajnokok Ligája-selejtező, 3. forduló, visszavágó

Debreceni VSC – BATE Boriszov 0–2 (Mozolevszkíj 25. perc, Volodko 59.). Kiállítva: Nikolov (57. – DVSC).

Továbbjutott: a BATE, 3–1-es összesítéssel.