2024. 04 27.
Szatmárnémeti

Díjazták az elektronikai hulladékgyűjtő verseny résztvevőit

2012.06.05 - 20:33

Hajdúszoboszlói kirándulást nyert a hulladékgyűjtő verseny első három helyen végzett csapata. Az eredményeket június 5–én  megtartott ünnepségen tudták meg az iskolák küldöttei.

Az Életet a környezetért, életet az emberért környezetvédelmi program keretében a Szatmár Megyei Környezetvédelmi Ügynökség a 2011/2012–es tanévben elektronikai hulladékgyűjtő versenyt hirdetett meg. A megmérettetésre 15 középiskola és 28 általános iskola nevezett be. A hatodik alkalommal meghirdetett pályázat legjobbjait díjazták a szervezők június 5–én a Szatmár Megyei Tanfelügyelőség multimédia termében. Első helyen a szatmárnémeti Ion Creangă Általános Iskola végzett, ahol 5941 kilogramm hulladékot gyűjtöttek össze. A II. lett a Hám János Római Katolikus Teológiai Iskolaközpont (5309 kg), akiket a Johann Ettinger Német Líceum (1498 kg) követ a sorban. A részt vevő iskolák részvételi oklevelet vehettek át Békéssy Erzsébettől, az ügynökség igazgatójától. Az első három helyezett háromnapos (június 15. és 17.) hajdúszoboszlói kirándulást tudhat magáénak. Az országszerte meghirdetett akcióban Szatmár megye ebben az évben az első lett az elektronikai hulladékgyűjtési programban. Békéssy érdeklődésünkre elmondta, a hat éve zajló Életet a környezetért, életet az emberért környezetvédelmi program során ebben az évben volt a leggördülékenyebb az iskolák és az újrahasznosításban részt vállaló cég közötti együttműködés. A diákok a hűtőszekrénytől, vasalótól megkezdve, a rossz számítógépekig mindent összegyűjtöttek. Ezt a vállalat el is szállította, és ami nagyon lényeges dolog, hogy a cég a különböző szerkentyűket nem csak elvitte, de alkatrészekként fel is használja a továbbiakban — s tulajdonképpen ez a célja a versenynek és az elektronikai hulladékgyűjtésének.