×
2024. 04 25.

Dobogón zár az Olimpia

2016.11.26 - 16:29

Hivatalosan csak a tizedik, de gyakorlatilag a tizenegyedik mérkőzését zárta veretlenül a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata, és ezzel a teljesítménnyel dobogón zárja az odavágót.

Egész biztosan dobogós helyen zárja a bajnoki odavágót a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata, amely szombaton Brăiláról is elhozott három pontot, és ezzel a tizenegyedik mérkőzése óta veretlen a másodosztályban. Hivatalosan azonban ez csak a tizedik veretlen meccs, ugyanis a román szövetség törölte a ACS Berceni elleni 7–1-es győzelmet, miután az Ilfov megyei alakulat visszalépett a bajnokságból.

A mostani győzelemmel a második helyre lépett elő a szatmári alakulat, azonban a helyzet még változhat, a Brassói FC ugyanis csak hétfőn játssza majd bajnoki meccsét. A papírforma a brassóiak győzelmét jósolja, de az Olimpia akkor is csak egy helyet csúszik majd vissza a tabellán, tehát a harmadik helyről várhatja a visszavágót.

Szombaton egyébként az Olimpia jól zárt védelemben, de a középpálya is jól teljesített, az ellentámadásokkal pedig többször is meglepte az ellenfelét. Ludușan már az első félidőben vezetést szerezhetett volna a szatmári alakulatnak, de ajtó-ablak helyzetből a kapu mellé rúgta a labdát. De fordulás után megszületett a szatmári találat: egy szabadrúgás után Heil elé került a labda, aki nyolc méterről kilőtte Mitrea kapuját (0–1). A gól után visszazárt az Olimpia, a Dacia Unirea pedig képtelen volt egy épkézláb helyzetet összehozni, így maradt a végére a szatmári siker. Igaz, a ráadás első percében Tudoran növelhette volna az előnyt, de a szatmári csapat játékosa ajtó-ablak helyzetből nem találta el a kaput.

Szombaton kezdődnek a visszavágó fordulók, az Olimpia pedig Snagovba utazik, ahol a Resicabányai Metalul lesz a vendéglátó. December 10-én idehaza játssza majd idei mérkőzését Bogdan Andone edző legénysége, akkor a CS Mioveni jön az Olimpia Stadionba.

A jelenlegi állás szerint egyébként az Olimpia egyenes ágon feljutó a Liga 1-be, de ha visszacsúszik a harmadik pozícióba, akkor is osztályzót játszhat az élvonal 12. helyezettjével. De ne szaladjunk előre, hiszen a visszavágók csak most kezdődnek és többek között brassói, sepsiszentgyörgyi, aradi, majd mioveni-i meccsek várnak a sárga-kékekre.

Liga 2, 19. forduló

Dacia Unirea Brăila – Szatmárnémeti FC Olimpia 0–1 (Heil, 55. perc).

Dacia Unirea: Mitrea – Niţă, Ivan, Ghiocel (Stănciulescu, 46. perc), Necoară, Ioan, Roşoagă, Puşcaşu, Roşu (Petean, 75.), Enciu (Frunză, 65.), Neagu. Edző: Alin Pânzaru.

Olimpia: Anca-Trip – Iuhas, Duruş, Heil, Mureşan, Pană, Onicaş, Krausz, Muntean (Rus, 78. perc), Faur (Pop, 72.), Luduşan (Tudoran, 87.). Edző: Bogdan Andone.