Ervin
17 °C

Dobogóra álltak a mezőfényi karatékák

2014.02.14 - 18:39

Dobogós helyeken zártak a Zanshin SK mezőfényi karatékái a Kolozsváron rendezett Napoca Junior Kupa országos versenyen, amelyen 13 éven aluli sportolók küzdöttek meg kumite próbában.

Florin Mihali edző nyolc karatékát nevezett a megmérettetésre, közülük Metzner Christopher második lett 10 éven felüli, 9–8 kyu minősítésű sportolók versenyében, majd bronzérmet szerzett a csapatversenyben. A fiúcsapat tagja volt még Alec Muller és Lechli Félix is. Negru Irisz, Emilie Papandonatu és Vekker Zsofia a 10 éven aluli, 9–8 kyu minősítésű karatékák csapatküzdelmében állhattak a dobogó második fokára. „Ezen a versenyen láthattam, hogy milyen szinten állunk, és elégedett vagyok” – nyilatkozta a mezőfényi sportolók edzője, aki elmondta, márciusban Nagyenyeden tatamira lépnek a Dojokan Kupa viadalain, májusban pedig első bajnokságukon küzdenek, Brassóban. Mihali ugyanakkor köszönetet mond a támogatóknak, illetve a helyi önkormányzatnak, amely felkészülési lehetőséget nyújt számukra a faluban.