×
2024. 04 20.

Döcögött a magyarok szekere, Finnországban nyertek a románok

2014.10.15 - 06:34

A 2016-os labdarúgó Eb–selejtezők F–csoportjának 3. fordulója után az északír–válogatott százszázalékos teljesítménnyel az első helyen áll.

Szenvedett a magyar labdarúgó–válogatott kedd este a Feröer–szigetek elleni Európa–bajnoki selejtezőn. A szombati bukaresti 1–1 után a szurkolók arra számítottak, hogy Dárdai Pál szövetségi kapitány legénysége szárnyalni fog Tórsvollur Stadionban rendezett keddi találkozón. Viszont a szigetország válogatottja alaposan megdolgoztatta a magyarokat Dibusz Dénesnek pedig már az első percekben kellett bravúrral hárítani egy távoli lövést. A 21. percben viszont sikerült vezetést szerezni, miután a hazaiak, egy jobb oldali szögletnél, megfeledkeztek a hosszú sarkon várakozó Szalai Ádámról, aki az üres kapuba gurított két méterről. A meccs hátralevő részében enyhe mezőnyfölényben játszott Dárdai csapata, de gólt már nem sikerült szerezni, így a magyarok elkönyvelhették a három pontot, viszont a játékon hamar el kell felejtsék. Erről beszélt a szövetségi kapitány is a mérkőzést követően: „Kiszenvedtük a három pontot. Nem kezdtünk jól, hogy mi ennek az oka, azt nem tudom, lehet, hogy túl sokat edzettek a fiúk a kezem alatt, de az is lehet, hogy túl sok volt az információ. Mind a két meccset rosszul kezdtük, talán a nyomás miatt. A fejekkel van egy kis gond, ennek ki kell majd deríteni az okát. Az ellenfél hozzá volt szokva a csúszós, műfüves pályához, nekünk sokszor elugrott a labda, ebből ők meg is tudtak indulni. A legfontosabb azonban, hogy három ponttal mehetünk haza. Ezt úgy szokták mondani, hogy »mosd meg a fogad, köpj és felejtsd el az egészet, készülj a következőre«. A profi labdarúgásban egy számít: a három pont, ezért mondom, hogy ennek a győzelemnek örülni kell.”

Helsinkiben győzelmi kényszerben játszott a román válogatott, miután a magyarok elleni döntetlent kudarcként élték meg. Azt viszont ők is tudták, hogy Finnország erősebb Dárdai csapatánál, ezért a hozzáálláson is változtattak. Sokkal fegyelmezettebben játszottak, és bár az északiak kezdték jobban a találkozót, az első nagyobb helyzet Hoban nevéhez köthető, aki egy távoli lövéssel veszélyeztetett. A második félidőben már a gólok is jöttek: az 54. percben, egy vitatott szögletrúgás után a középen berobbanó Bogdan Stancu mindenkinél magasabbra emelkedett, és az ötösről a hálóba csúsztatott. Két perccel később még nagyobb bajba került Finnország: Alexander Ring négy percen belül két sárgát szedett össze (egyet kezezésért, egyet a megiramodó Sânmărtean akasztásáért), így villant a piros. A 83. percben pont került minden kérdőjel helyére: Sânmărtean újabb gólpasszt osztott ki, ezúttal is Stancunak, aki 20 méterről, a bal oldalról pazarul tekert a hosszú alsóba.

A csoport meglepetését az északírek szállítottak, akik Görögországban is nyerni tudtak, így a britek százszázalékos teljesítménnyel vezeti a táblázatot, őket követik a románok, a finnek és magyarok, míg az esélyesnek tartott hellének – úgy tűnik – letehetnek a 2016-os Európa–bajnoki szereplésről.

Eb-selejtező, 3. forduló, F–csoport

Feröer–szigetek – Magyarország 0–1 (Szalai 21. perc)

Finnország – Románia 0–2 (Stancu 54. perc, 83.; kiállítva: Ring 56. perc – Finnország)

Görögország – Észak-Írország 0–2 (Ward 9., K. Lafferty 51.)