2024. 04 26.
4 °C

Döntetlen a Nagybányai Minaurral

2019.02.23 - 14:34

Második nekifutásra sem tudta verni a Szatmárnémeti VSK Olimpia labdarúgócsapatát a harmadik vonal egyik legjobbja, a Nagybányai Minaur.

A két alakulat szombaton Szamosdarán találkozott egymással egy újabb felkészülési mérkőzésen, Ritli Zoltán vezetőedző legényei pedig döntetlent játszottak a máramarosiakkal.

Mint ismeretes, a két csapat tíz nappal ezelőtt Nyírbátorban mérkőzött egymással, akkor 5–2-re nyertek a szatmáriak. Szombaton kissé fagyott, de jó minőségű pályán mérkőztek. Az első félidőben a vendégek enyhe mezőnyfölényben játszottak, de nem sikerült gólt szerezniük. Fordulás után, kiegyenlített lett a játék, ami már gólokat is hozott. A vendégek vezető találatához kisebb szerencse is kellett, mivel a 60. percben, egy szögletből beívelt, és az erős széllökés által irányt váltott labdát ejtett be a kapujába Curileac. Ezt követően kitámadt a VSK Olimpia, nagy helyzetek is voltak, de ezeket sorra hagyta ki Faur és Cădar. Utóbbi a 75. percben egyenlíthetett volna, de a gyengén rúgott 11-est kifogta a nagybányai kapus. Viszont a hajrában gólpasszal szolgálta ki Schwarzkopfot, aki a 16-oson belül vette át Cădar labdáját, majd bombázta a nagybányai kapuba (1–1).

Ritli Zoltán edző legényeire szerdán egy újabb erős ellenfél vár: a magyar másodosztály 14. helyén álló Nyíregyháza Spartacus FC lesz a vendéglátó. Ezt követően a VSK Olimpia a Nagykárolyi VSK Victoria ellen játssza utolsó felkészülési mérkőzését a Liga 4 tavaszi rajtja előtt.

Felkészülési mérkőzésen

Szatmárnémeti VSK Olimpia – Nagybányai Minaur 1–1. Szatmári gólszerző: Schwarzkopf (87.)

VSK Olimpia: Oşan (Curileac, 45.) – Țoca, Vădan, Doroş, Ionescu – Schwarzkopf, Ritli, Șimon (R. Pop, 79.) – Faur, Bordac (Jakab, 70.) – Cădar.

Vezetőedző: Ritli Zoltán.