×
2024. 04 26.

Döntetlen az idei első felkészülési mérkőzésen

2018.02.04 - 13:41

Hazajött a Tasnádi Unirea harmadosztályos labdarúgócsapatának a legénysége Aknasugatagról, ahol az elmúlt héten edzőtáborba alapoztak a bajnoki idény március 3-i tavaszi rajtjára.

Cristian Popa vezetőedző elégedetten nyugtázta a játékosai teljesítményét a hegyvidéki tréningeken, de a szombati felkészülési meccsen nyújtott játék is tetszett a szakvezetőnek.

„Jó volt az edzőtábor, a fiúk keményen dolgoztak és mindent beleadtak az edzésen. Itt láthattam jobban, hogy egy jó kerete van a csapatnak, és ez az eredményeken is meg fog látszani” — értékelt Popa, aki azonban nem örült annak, hogy egy nagyon rossz minőségű pályán játszottak szombaton Nagybányán, a helyi negyedosztályos Minaur ellen. „Ha tudtam volna, hogy milyen minőségű pályán kell játszani, akkor lefújtam volna az egészet” — panaszolta a szakvezető, utalva arra, hogy a hófödte talaj megeresztett az eső miatt, így a labda is alig gurult, ami plusz erőfeszítést igényelt a játékosok részéről. „Mindezek ellenére úgy vélem, hogy a srácok jól teljesítettek, és sikerült néhány olyan taktikai megoldást is elvégezni, amit kértem tőlük a meccs idején” — folytatta. A találkozó egyébként 1–1-es döntetlennel zárult: Feraru már az 5. percben vezetést szerzett a házigazda csapatnak, majd Gabi Cădar egyenlített a 29. percben.

Az edzőtáborban egyébként egy újonc is megjelent, amely tovább fiatalította az Unirea játékoskeretét: a Nagyváradi LPS Bihorul 19 támadó középpályása, Mihai Popa szegődött a tasnádiakhoz. Cristi Popa azt mondta, hogy van még egy kiszemelt játékos, akit Tasnádra szeretne hozni, de egyelőre még zajlanak a tárgyalások a szerződtetésével kapcsolatban.

„A kerettel jól állok, minden poszton van két játékos, így kisebb konkurencia is van” — nyugtázta a vezetőedző, aki keddig hagyott pihenőidőt a csapatának, majd folytatják az alapozást, de most már helyi szinten.

A Tasnádi Unireának szombaton délelőtt Nagykárolyban, a VSK Victoria lesz a következő ellenfél barátságos találkozón.

Felkészülési mérkőzésen

Nagybányai Minaur (Liga 4) – Tasnádi Unirea 1–1 (Feraru 5. perc, illetve Cădar 29.)

Unirea, 1. félidő: Cherecheș (Moroz, 30. perc) – Bercean, Vădan, Bălău, Palinceac, Parnău, Cubaș, Stanciu, Nemeș, Cădar, Faur.

2. félidő: Moroz (Kerezsi, 60.) – M. Silaghi, Vădan, Chifor, Parnău (Mașlinca), R. Silaghi, Chivari, Székely, Ștef, M. Popa, Nagy.

Nem játszottak: Ciul, Varga, Bákai (sérülés miatt), M. Bolba (Kolozsváron, egyetemen van).