2024. 03 28.
szitálás

Döntetlen Nagybányán, bízhat a Viki

2018.06.08 - 01:55

A hajrában szerzett találattal egyenlített hazai pályán a Nagybányai Minaur, de az idegenben szerzett két gólnak köszönhetően van oka bízni a továbbjutásba a Nagykárolyi VSK Victoria 19 éven aluliak labdarúgó megyei bajnok legénységének.

Közel volt a Nagykárolyi VSK Victoria labdarúgó legénysége, hogy eldöntse a továbbjutást még az első mérkőzésen, Nagybányán: a 19 éven aluli megyei bajnokok Máramaros–Szatmár selejtezőjén a Tabi Zsolt, Marius Botan edzőpáros legényei 2–2-t játszott a Minaurral.

Mint ismeretes, a nagykárolyiak zsinórban negyedik alkalommal nyerték meg a megyei döntőt, és jutottak tovább a megyeközi selejtezőbe. Ezúttal viszont feszített tempó várt a srácokra, hiszen kedden elődöntőt, szerdán 11-es párbajig jutó döntőt játszottak Szatmáron, csütörtökön pedig Nagybányán volt „jelenésük”. Viszont a fáradság jelei nem mutatkoztak – legalábbis az első 70–75 percben így volt. Pedig a szerdai kezdő felálláshoz képest csak két helyen változtatott a szakvezetés, ugyanis Bákai Balázs és Alex Babiciu nem játszhattak az országos selejtezősorozatban, ugyanis az elmúlt idényben mindketten szerephez jutottak a harmadosztályos Tasnádi Unirea felnőtt keretében.

Az első félidőben a Victoria játékosai irányítottak, Cătălin Mărneanu és Schuller István a kapufát találták el, de a 23. percben egy remek összjáték után Hevele Márk vezetést szerzett a nagykárolyi csapatának (0–1).

Erősen kezdett a szünet után a Nagybányai Minaur, és az első tíz percben nyomás alatt tartotta a nagykárolyiakat, és bár a levegőben lógott a házigazdák egyenlítő gólja, a Tabi, Botan-legénység hősiesen kivédekezte a nehéz pillanatokat és kiegyenlítette a játékot. Úgy tűnt, hogy sikerül tartani az előnyt, viszont egy becsúszó szerelést szabálytalannak vélt a játékvezető, a megítélt 11-esből pedig mégis tudott egyenlíteni az eredményjelzőn a Minaur (1–1).

Visszaszerezte a vezetést a Viki: Raul Koter szögeletéből Hevele csúsztatta a kapu elé a labdát, amire megérkezett Mărneanu, és közelről a kapuba tolta (1–2).

Már csak három percet kellett volna kihúzzon a nagykárolyi legénység, amikor jött egy szabadrúgás, amit Preg Dániel elsőre még menteni tudott, de a kipattanóra szabadon érkező nagybányai erőből a léc alá vágta a labdát, és ezzel ikszre hozta a meccset (2–2).

„Csak a játékkal vagyunk elégedettek, a végeredménnyel nem. Az utolsó pillanatokban egyenlítettek, bár szerintem ezt a meccset behúzhattuk volna — mondta lapunknak Tabi Zsolt. — A visszavágón szerintem van reményünk, továbbjuthatunk. Egy lépéssel előrébb vagyunk a két idegenbeli góllal, de le kell játsszuk a 90 percet. Nem szeretnénk döntetlenre menni, nincs lejátszva a meccs.”

A visszavágót szombat 17.30 órától rendezik a nagykárolyi Victoria Stadionban.

19 éven aluliak megyei bajnokai, megyeközi selejtező, 1. mérkőzés

Nagybányai Minaur – Nagykárolyi VSK Victoria 2–2 (0–1). Nagykárolyi gólszerzők: Hevele Márk, Cătălin Mărneanu.

VSK Victoria: Preg Dániel – Varga Márk, Nyéki Kevin, Claudiu Mihale, Hohágyi Alex, Schuller István, Rareş Nyilvan, Boldizsár Edmond, Raul Koter, Hevele Márk, Cătălin Mărneanu. Cserepad: Claudiu Varga – Brian Silaghi, Țoca Florián, Balog Ferenc, Boros István, Gilbert Ghic. Edzők: Tabi Zsolt, Marius Botan.