×
2024. 04 25.

Döntetlenek az első BL–meccseken

2014.04.02 - 11:13

A labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőinek mindkét első mérkőzése 1–1-es döntetlennel ért véget.

A Barcelona – Atlético Madrid meccs forgatókönyve többnyire ugyanaz volt, mint az idei másik három találkozóé, ugyanis kétszer 0–0-s döntetlen született, illetve egyszer volt 1–1-es végeredmény. Akkor és most is Neymar volt a katalánok gólembere, most azonban a házigazda Barcának egyenlítést ért az argentin találata. Akkor ugyanis a vendég Atlético már 1–0-ra vezetett Diego mesteri találata után. A nap másik mérkőzésén a vendég Bayern München nyomásából felszabadulva a Manchester United szerzett vezetést Vidics góljával. Azelőtt egyetlen veszélyes helyzete volt a brit gárdának, amikor Welbeck „ajtó–ablak” helyzetben rúgta a labdát Neuer jobb kezére. A második félidő derekán a bajorok egyenlítettek Schweinsteiger révén, majd a német válogatott piros lapot kapott a hajrában Rooney buktatásáért (igaz, a visszajátszások azt igazolták, hogy az angol klasszisban színészi véna is rejtőzik).

A Manchester talán elégedett lehet az 1–1-es döntetlennel, de nem jó hír számukra, hogy a címvédő Bayern az európai kupasorozatok egyenes kieséses szakaszában eddig 11-szer végeztek 1–1-re párharcuk első felvonásán, és a visszavágón mindegyik alkalommal kivívták a továbbjutást. Ezt most hazai közönség előtt kell megtegyék két hét múlva.

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzés

FC Barcelona – Atlético Madrid 1–1 (Neymar 71. perc, illetve Diego 56.)

Manchester United – Bayern München 1–1 (Vidics 58., illetve Schweinsteiger 67.; kiállítva: Schweinsteiger 89. perc).