×
2024. 04 26.

Döntetlennel avatták a Nagyerdei Stadiont

2014.05.23 - 07:32

A magyar labdarúgó–válogatott 2–2-es döntetlent játszott Dániával a debreceni Nagyerdei Stadionban csütörtökön rendezett barátságos mérkőzésen.

Ez volt Pintér Attila szövetségi kapitány második találkozója a nemzeti csapat kispadján, nyernie még nem sikerült, ugyanakkor a magyar válogatott „pályaavató” találkozója volt a május 1-én megnyitott arénában.

Az első félidőben a 60. válogatottságát ünneplő, korábbi debreceni kedvenc, Dzsudzsák Balázs szerzett vezetést a 25. percben (1–0). A fordulást követően az 56. percben egyenlítettek a dánok Christian Eriksen révén (1–1). A magyarok a 69. percben másodszor is előnybe kerültek a válogatottban ezúttal debütáló Varga Roland fejesével (2–1). A 20 ezer szurkoló öröme nem tartott sokáig, ugyanis Lasse Schöne hatalmas góljával három perccel később ismét egyenlített Morten Olsen szövetségi kapitány csapata (2–2). A szeptemberben kezdődő Európa–bajnoki selejtezősorozat előtt a magyar válogatott június 4-én az albán, három nappal később pedig a kazah csapattal találkozik a budapesti Puskás Ferenc Stadionban.