×
2024. 04 26.

Döntetlennel jutott a középdöntőbe a magyar válogatott

2019.01.17 - 05:34

A magyar férfi kézilabda-válogatott 30–30-as döntetlent játszott Egyiptom csapatával a német-dán közös rendezésű világbajnokság csoportkörének negyedik fordulójában, szerdán Koppenhágában, ezzel biztosította továbbjutását a középdöntőbe.

Védekezésben és támadásban is jól kezdtek a magyarok, így a hetedik percben négy góllal vezettek (8–4)m amikor David Davis egyiptomi szövetségi kapitány időt kért. A Telekom Veszprém vezetőedzőjeként is dolgozó spanyol szakember kapuscserével próbálkozott és védekezést is váltott, ezzel csapata megtörte a magyar válogatott lendületét, és 11–10-nél Csoknyai Istvánnak is időt kellett kérnie. A sok csere után teljesen szétesett magyar együttes a 23. percben súlyos térdsérülés miatt elveszítette balátlövőjét, Jamali Imant is. A balátlövőre térdműtét vár a következő napokban, így a világbajnokság véget ért számára.

Az ellenfél 5–0-s sorozata miatt Csoknyainak a második idejét is ki kellett kérnie (11–13), és az első félidő legvégén a nemzeti csapat – újabb gyors támadásainak köszönhetően – másfél percen belül egyenlített (14–14).

Mohamed el-Tajar kapus a második felvonás elején is bravúrosan védett, a magyarok viszont rendkívül pontatlanok voltak, és öt perc alatt megint négygólos hátrányba kerültek (15–19). A hullámzóan alakuló meccs folytatásában újra egyenlített a magyar csapat, David Davis időt kért, de együttese ismét hátrányba került (24–23).

Ellenfele labdaeladásait kihasználva Egyiptom fordított, majd ötven másodperccel a vége előtt a magyarok kettős emberelőnybe kerültek. Lékai Máté egyenlített, és mivel több találat nem született, csapata a döntetlennel biztosította, hogy továbbjut a herningi középdöntőbe, és legalább egy pontot biztosan visz magával.

A két együttes 17. egymás elleni meccsén – 15 magyar siker mellett – a második döntetlen született.

Pénteken pihenő nap van, szombaton a középdöntő első fordulójának mérkőzéseivel folytatódnak a küzdelmek.