×
2024. 04 19.

Döntetlenről várja az idegenbeli visszavágót az Astra

2017.02.17 - 06:20

Kisebb túlzással mondhatjuk, hogy ismét varázsolt valamit Marius Șumudică vezetőedző, akinek legénysége kihúzott egy döntetlent egy sokkal rutinosabb Genkkel a labdarúgó Európa Liga tizenhatod döntőjének első mérkőzésén.

A bajnokságban hullámzó teljesítményt nyújtó gyurgyevói csapat történelmet ír a Duna-partján, hiszen az Astra még soha nem szerepelt európai kupasorozat főtábláján. A Genk pedig abban bízott a sorsolás után, hogy végre majd szerepelhetnek ők is egyszer az EL legjobb tizenhat csapata között. És úgy tűnt, hogy számításaik beválnak, és átgázolnak majd román ellenfelükön. Castagne még az első félidő derekán vezetést szerzett a belga csapatnak (0–1), és a labdabirtoklás terén is jobban álltak. Viszont a szünet előtt Budescu pipára lőtt és egyenlített (1–1), amely feltámasztotta az Astrát. Kiegyenlített játék következett a szünet után, azonban a hajrában ismét vezetést szerzett a Genk Trossard révén (1–2). Azonban a győzelmet nem sikeült megszerezni, hiszen a hosszabbítás előtti pillanatokban Takayuki Szeto fejelte kapuba a beívelt labdát (2–2), ezzel visszahozva az Astra minimális továbbjutási reményeit. Visszavágó február 23-án.

Négy éve nem szerepelt romániai klubcsapat európai kupasorozat főtábláján: akkor a Steaua búcsúztatta a tizenhatod döntőben az Ajaxot, viszont a nyolcaddöntőben a Chelsea győzte le a fővárosi alakulatot.

Labdarúgó Európa Liga, 16-od döntő, 1. mérkőzés

Astra Giurgiu – Genk 2–2 (Budescu 43. perc, Seto 90., illetve Castagne 25., Trossard 83.)

FK Krasznodar – Fenerbache 1–0 (Claesson 4.)

Olympiakosz Pireusz – Osmanlispor 0–0

Ludogorec Razgrad – FC Köbenhavn 1–2 (Keserü 81., ill. Anicet 2. – öngól, Toutouh 53.)

Celta Vigo – Sahtar Doneck 0–1 (Blanco Leschuk 27.)

Gent – Tottenham Hotspur 1–0 (Perbet 59.)

FK Rosztov – Sparta Praha 4–0 (Mevlja 15., Poloz 38., Noboa 40., Azmun 68.)

Borussia Mönchengladbach – Fiorentina 0–1 (Bernardeschi 44.)

AZ Alkmaar – Olympique Lyon 1–4 (Dzsahánbahs 68. – 11-esből, ill. Tousart 26., Lacazette 45+2., 57., Ferri 90+5.)

Manchester United – Saint-Étienne 3–0 (Ibrahimovic 15., 75., 88. – a harmadikat 11-esből)

Athletic Bilbao – APOEL 3–2 (Merkisz 38. – öngól, Aduriz 61., I. Williams 72., ill. Efrem 36., Janniotasz 89.)

Legia Warszawa – Ajax 0–0, Anderlecht – Zenit 2–0 (Acheampong 5., 31.)

Villarreal – AS Roma 0–4 (Emerson Palmieri 32., Dzeko 65., 79., 86.)

Hapoel Beer-Seva – Besiktas 1–3 (Barda 44., ill. William Soares 42. – öngól, Cenk Tosun 60., Hutchinson 90+3.)

PAOK – Schalke 0–3 (Burgstaller 27., Meyer 82., Huntelaar 90.).