erős felhőzet
1USD = 4.66 RON

Döntőben a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata

2018.04.12 - 20:14

Idénybeli harmadik döntőjét játsza majd a VSK kosárlabdacsapata: a kupa és a CEWL finálé után bajnoki döntőben is pályára fognak lépni.

Bár nem játszott ugyanazzal a lendületettel a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, mégis sikerült győzni a Brassói CSTBv Olimpia elleni elődöntő második mérkőzésén, így 2–0-s összesítéssel – hat éves szünet után – bejutott a bajnoki fináléban a piros-fehér alakulat.

A szatmári 101–60-as vereség után a brassóiak határozottan kezdtek csütörtökön, és a 3. percben már 8–1-re vezettek. Marina Sfîrlea duplája hozta fel a VSK-t kettőre (8–6), viszont a hazaiak sokkal határozotabban és kevesebb hibával játszottak, így három perccel később már kilenc pont volt közte (19–10). Marius Dobă a 6. percben jól cserélt, és felküldte a pályára Kristina Balticot. A szerb lány pontjaival sikerült tartani a mínussz tízet az első negyed végéig (30–20), majd tizenhét pontos hátrányból (37–20) hozta fel a VSK 38–30-ra. Marina Solopova is betalált távoltról, így a 18. percben már csak öt volt a brassói fór (40–35).

Fordulás után rákapcsolt Taneisha Harrison is, majd Brittany Denson pontjaival a 23. percben először vezetett ezen a meccsen a VSK (43–44). Az utolsó negyed pihenője előtt Baltic duplája öt pontot tett a két csapat közé (50–55), és azt gondolhattuk volna, hogy beindult a szatmári képezet. Viszont az utolsó tíz percet alaposan bealudták a VSK játékosai, és Kristina Higgins újabb találatával ismét Dan Calancea edző csapata vezetett hárommal (58–55). Megnehezítette a dolgát Dobă csapata, így nagyon kiegyenlített percek következtek. De másfél perccel a vége előtt Porchia Green is megszerezte első pontjait ezen a talákozón, majd Denson találata zárta a mérkőzést, a hazaiak ugyanis nem tudtak már pontokat szerezni a végére.

Ezzel véget ért a két nyert mérkőzésig tartó elődöntő, és a lányok készülhetnek a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC elleni döntőre. A három győztes meccsig tartó finálé április 20-án és 21-én kezdődik az első két meccsel Sepsiszentgyörgyön, majd 26-án Szatmáron folyatódik a küzdelem, és ha ezútán nem dől a bajnoki cím sorsa, akkor április 27-én játszanak majd a Both Katalin Sportteremben, de ha 2–2 lesz az állás, akkor április 30-án, a Sepsi Arénában dől el az aranyérem sorsa.

A brassóiak zsinórban harmadik évben játszanak majd bronzmérkőzét, míg a VSK 2012 után játszik ismét bajnoki éremért, illetve bajnoki döntőben. Idén ez lesz a harmadik fináléja a szatmári csapatnak: a Román Kupa döntőt elvesztették a Sepsi-SIC-kel szemben, a Női Közép-Európa Liga (CEWL) utolsó meccsét viszont megnyerték német Pharmaserv Marburggal szemben.

Női kosárlabda, rájátszás, elődöntő, 2. mérkőzés

Brassói CSTBv Olimpia – Szatmárnémeti VSK 68–72 (30:20, 11:15, 11:20, 16:17). Összetettben: 0–2.

Olimpia (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Pesovic (15/4/6), Al Ash Hab (10/2/1), Irimia (11/3/0), Higgins (18/22/2), Handford (12/5/5), Radovic (2/1/0), Dumitrache (2/2/2), Jez. Vezetőedző: Dan Calancea.

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Green (2/5/2), Harrison (14/2/4), Sfîrlea (2/1/0), Mandache (15/2/2), Denson (16/21/2), Baltic (18/9/0), Solopova (5/4/2), Uiuiu (0/0/1), Kádár. Vezetőedző: Marius Dobă.

A másik elődöntőben

Kolozsvári Universitatea – Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 59–87. Összesítésben: 0–2.