×
2024. 04 25.

Döntőben a VSK kosaras lányai

2019.04.30 - 19:50

A Brassói CSTBv zsinórban negyedik éve játszik majd bronzérmért, míg a Szatmárnémeti VSK sorozatban második idényben küzd majd a bajnoki címért a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC együttessel.

Zsinórban második éve játszik majd bajnoki döntőt a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata: Maikel Lopez edző tanítványai kedd késő délután Brassóban is győztek, így lezárták a Brassói CSTBv Olimpia elleni, három nyert mérkőzésig tartó elődöntőt.

Akárcsak az előbbi két mérkőzésen, ezúttal is szoros volt a brassóiak elleni találkozó első negyed órája. Romina Filip vezényletével másfél perc után már hárommal vezetett Dan Calancea edző alakulata (7–4), majd a válogatott játékos újabb találata nyolcat tett a két csapat közé a 4. percben (15–7). Rákapcsolt Dlesha L’loyd és Promise Amukamara is, így fél perc alatt háromcra csökkent a hátrány (15–12), de a vezetést nem sikerült átvenni. A negyed végére sikerült döntetlenre hozni az állást (26–26), majd Matea Tavic triplájával és Brittany Denson pontjaival a 12. percben már héttel vezetett a VSK (26–33). Sok hiba és pontatlan dobás tarkította a játékot, de így a 16. percben a Brassó ismét egyenlített (33–33). A folytatásban viszont Kristina Baltic vállalt főszerepet, így a szerb lány találataival szatmári alakulat a következő másfél percben hatra növelte az előnyt (35–41), majd Amukamara 8 pontos sorozatával 42–49-es állásnál ment pihenőre a két csapat.

A forulás utáni első percek sem hoztak javulást a csapatok játékába, Denson találataival pedig a 23. percben sikerült tizenegy pontot tenni a két csapat közé (45–56). Négy perccel a negyed vége előtt 50–62 volt az állás, és a pihenőig hátra maradt 2:4-es részeredmény sokat elmond a két együttesnek a teljesítményéről.

A végére a brassói alakulat teljesen kifáradt. A Calancea-gárda halmozta a hibákat, a VSK pedig lassan növelte előnyét. A 33. percben tizennyolc (56–74), a 37. percben pedig húsz pont volt a szatmári fór (64–84). A VSK-nál A. Pane is beállt, de egy három pontos kísérleten kívül nem mutatott sokat, míg a brassóiak kettőt faragtak hátrányukból. Viszont ez már nem számított, a döntőt a szatmáriakat illeti.

A Brassói CSTBv zsinórban negyedik éve jutott el a bajnoki elődöntőig, de egyszer sem jutottak be a finlában. 2016-ban a 4. helyen zártak, az elmúlt két szezonban viszont bajnoki bronzérmet szereztek. Idén is a 3. helyért küzdenek, ezúttal az Aradi FCC ICIM lesz az ellenfél. A Maros-partiak is elveszítették az elődöntő első három párharcát, így sorozatban második éve rendeznek majd Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC – Szatmárnémeti VSK finálét a női Nemzeti Ligában.

Az 5. helyért CSM Târgoviște – Kolozsvári Universitatea, a 7. helyért pedig Phoneix Știința Konstanca – Nagyváardi CSU párharcokat rendeznek, az elsóházban pedig kialakult a Marosvásárhelyi VSK, Rapid Bukarest, Agronomia Bukarest, Kézdivásárhelyi SE, CSM Alexandria sorrend.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, rájátszás, elődöntő, 3. mérkőzés

Brassói CSTBv Olimpia – Szatmárnémeti VSK 68–86 (26:26, 16:23, 10:17, 16:20).

Olimpia (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Filip (20/7/4), Pesovic (8/5/5), Bartee (12/5/0), Podar (18/2/2), Prlja (8/0/6), Al As Hab (2/5/0), Szmutku (0/1/0), Brezan, Tanacan (0/3/1). Vezetőedző: Dan Calancea.

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Kádár (0/3/3), Mandache (6/10/3), Denson (20/8/3), Amukamara (16/4/7), L’loyd (16/4/2), Oláh (7/2/1), Huțanu (0/3/1), Pop (2/0/0), Tavic (7/1/3), Baltic (12/5/0), Pane. Vezetőedző: Maikel Lopez.

Összetettben: 0–3.