2024. 04 24.
enyhe intenzitású szitálás

Drámai csatában nyert Kanadában Halep

2018.08.13 - 05:45

A női teniszezők világranglistáját vezető Simona Halep nyerte meg a Montrealban rendezett világtornát, miután a vasárnap esti fináléban, drámai csatában, több mint két és fél órás játék után 7:6, 3:6, 6:4-re győzte le a világranglistán harmadik Sloane Stephenst.

Ezzel 2016 után ismét ő lett a kanadai nyílt női teniszbajnokság győztese.

A 26 éves teniszezőnek nem volt könnyű dolga a Rogers Cup-on, mert egyrészt a sorsolás, másrészt a programot felborító eső miatt a finálét megelőző 48 órában négy meccset kellett vívnia, és nem is akármilyen ellenfelekkel – többek között Anasztaszja Pavljucsenkovát és Venus Williamst is búcsúztatta.

A kanadai trófea Halep pályafutásának 18 tornagyőzelmét hozta, ugyanakkor ez volt az idei harmadik tornagyőzelme, s ezzel nemcsak a világranglistán elfoglalt első helyét erősítette meg, hanem kiválóan hangolt az amerikai bajnokságra, a US Openen ugyanis nem lesz veszítendő pontja. Addig viszont még két nehéz verseny vár a konstancaira. Ezen a héten már Cincinnatiban lép pályára, és a második körben akár Irina Beguval (55. a WTA-táblázatban) is megmérkőzhet, amennyiben honfitársnője legyőzi a selejtezőből érkező ellenfelét az első főtáblás fordulóban. Tavaly a negyeddöntőig menetelt Halep, most is nehéz ellenfelek várhatnak rá: ha bejut a legjobb nyolc közé akkor a Jelena Ostapenko (lett, WTA-11.), Garbine Muguruza (spanyol, WTA-9.), Naomi Osaka (japán, WTA-19.), Jekatyerina Makarova (orosz, WTA-49.) négyes egyike lehet az ellenfele.

A következő héten New Haven-ben folytatódik a tornasorozat. Halep 2013-ban nyerte meg ezt a tornát, miután legyőzte a cseh Petra Kvitovát. Azonban a következő négy kiírást kihagyta a román sportoló.

Augusztus 27-én kezdődik az év negyedik Grand Slam-tornája, a US Open, ahol Halep az első számú kiemelt, habár eddig legjobb eredménye New Yorkban a 2015-ös elődöntő-szereplés.

Fotó: gsp.ro/Reuters