4 °C

Eddig bírták, vagy ennyit bírnak?

2017.03.04 - 21:32

Mintha nem bírná ezt a megfeszített tempót a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, hiszen szombat este a Kolozsvári Universitatea együttese is simán „lefutotta” Jose Araujo edző tanítványait.

A fáradság pedig a koncentráló képességre is kihat, hiszen egy egész bajnokságra valót rontottak tegnap a lányok. 48 százalékos pontossággal dobtak szombaton a VSK játékosai, viszont a statisztikákból az nem derül ki, hogy egyszerű helyzetekből sem sikerült betalálni. Úgy tűnt, hogy az utolsó negyedben a labda is „kolozsvári volt”, hiszen nem akart átbújni a gyűrűn a piros-fehérek dobásainál.

Vagy nem értik a lányok, hogy mit akar tőlük az edző?

Akármi legyen a magyarázat, az biztos, hogy ennek a teljesítménynek is köszönhető, egyre több az üres szék a Both Katalin Sportterem lelátóján a VSK kosaras lányainak hazai mérkőzésein.

A nézőszámtól függetlenül a mérkőzést lejátszották. Arra számítani lehetett, hogy szoros lesz a találkozó, de sokan bíztak abban, hogy a lányok végre megrázzák magukat és nyernek a kolozsváriak ellen. Úgy tűnt, hogy ez bekövetkezhet, hiszen mire az „egyetemisták” ráhangolódtak a meccsre, addig Kristina Baltic duplájával és Oláh Andrea triplájával másfél perc után már 5–0-ra vezetett a VSK. Felzárkózott az ellenfél és a hatodik percben már a vezetést is átvette (9–10).

A második negyed is ugyanúgy indult, de ezúttal Morgan Batey-é volt a kétpontos, és Szmutku Renátáé a távoli találat (24–19), majd Chastity Reed pontjaival először vezetett a VSK héttel (26–19). Innen is visszajött Kolozsvár, és Andra Mandache pontjaival egy pont maradt a különbség két csapat között az első félidő végén  (32–31).

Szünet után pedig fordítani is tudott Dragan Petricevic csapata (32–33), innen pedig a VSK többnyire futott az eredmény után. Bár az utolsó negyed is VSK-vezetéssel kezdődhetett (48–47), és a 32. percben 56–51 volt az állás, Taneisha Harrison és Dajana Butulija tripláival egy perc alatt vette vissza a vezetést az Universitatea (56–57).

Sőt, az utolsó öt perc is VSK-előnnyel kezdődött (60–59), de az eladott labdák, Batey, Baltic, Reed és Oláh pontatlan dobásai döntőek voltak a végén, az ellenfél pedig majdnem minden támadást értékesíteni tudott. Negyed perccel a vége előtt Mandache újabb pontjai végleg eldöntötték a kérdést (63–71), Batey utolsó pontjai pedig csak a különbséget csökkentették (65–71).

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, 1. rájátszás, felsőház, 23. forduló

Szatmárnémeti VSK – Kolozsvári Universitatea 65–71 (19:17, 13:14, 16:16, 17:24).

VSK (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Baltic (13/15/2), Batey (13/8/4), Laza (4/0/5), Oláh (11/3/2), Reed (21/2/3), Crăciun (0/0/1), Szmutku (3/0/2). Vezetőedző: Jose Araujo.

Universitatea (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Irimia (4/3/0), Harrison (15/4/7), Mandache (14/5/7), Denson (11/10/2), Butulija (13/4/9), Voica, Neagu (2/0/0), Cutaş, Dixon (12/2/1). Vezetőedző: Dragan Petricevic.