×
2024. 04 25.

Egy félidő elég volt a FCSB-nek, hogy százszázalékos maradjon

2017.09.28 - 23:50

Az FCSB-nek hat jó perc kellett a Lugano ellen a második félidőben – a román együttes egygólos hátrányból fordított Lugano ellen. A másik meccsen a Viktoria Plzen otthon győzött a Hapoel ellen.

Gyengén kezdte a luzerni mérkőzést a FCSB labdarúgócsapata, a Lugano elleni Európa Liga csoportkör második fordulójában, viszont a fordulás után – a 20 éves Denis Man becserélésének köszönhetően is – erősre kapott a román bajnoki ezüstérmes, és fordított, illetve megérdemelten nyert. Így Nicolae Dică edző alakulata százszázalékos a G-csoportban, és a széria első számú favoritja a továbbjutásra.

A svájci vendéglátók már az első negyed óra után vezetést szereztek, egy védelmi hiba után ugyanis Bottani maradt szabadon Nițával szemben, és kilőtte a románok kapuját (1–0). A bukarestiek erőtlen támadásaik nem jelentettek különösebb veszélyt az ellenfél kapujára, így szünetben Dică mesterit lépett: becserélte az Aradról hozott fiatal tehetséget, aki életet hozott a FCSB játékába. Az 58. percben az alapvonalról szedett ki Budescu elé egy labdát az ellenfél kapuja előtt, a gólerős csatár pedig kiszorított helyzetből kilőtte a svájciak kapujának felső rövid sarkát (1–1). Hat perccel később Man egy laza bokamozdulattal indította jobb oldalon Benzart, aki mesterien ívelt keresztbe a hosszúra érkező Júnior Morais elé, aki belsővel, kapásból vágat a labdát a kapuba (1–2) (képünkön). Igaz, hogy 1–0-s állásnál a FCSB-t a kapufa is megmentette egy távoli lövésnél, majd döntetlennél Nițának is volt egy parádés védése, de a második félidő játékát tekintve nem fér kétség hozzá, hogy ezeket a pontokat megérdemelte a FCSB, amely három hét múlva Izraelben, a Hapoel Beer-Seva vendége lesz.

A FCSB egyébként öt év szünet után nyert ismét idegenben európai kupasorozat csoportmeccsén. 2012-ben a norvég Molde otthonában győztek a fővárosiak.

Európa Liga, 2. forduló

G-csoport

Lugano – FCSB 1–2 (Bottani 14. perc, illetve Budescu 58., Jr. Morais 64.), Viktoria Plzen – Hapoel Beer-Seva 3–1 (Petrzela 29., Kopic 76., Bakos 90., illetve Nwakaeme 69.).

Maccabi Tel-Aviv – Villarreal 0–0

Az állás: 1. Villarreal 4 (3–1), 2. Slavia 4 (2–1), 3. Maccabi 1 (0–1), 4. Asztana 1 (2–4).

B-csoport

Skënderbeu – Young Boys 1–1

Partizan Beograd – Dinamo Kijev 2–3

Az állás: 1. Kijev 6, 2. Young Boys 2, 3. Partizan 1 (3–4), 4. Skënderbeu 1 (2–4).

C-csoport

Sporting Braga – Istanbul Basaksehir 2–1

Ludogorec – Hoffenheim 2–1

Az állás: 1. Braga 6, 2. Ludogorec 4, 3. Basaksehir 1, 4. Hoffenheim 0.

D-csoport

AC Milan – HNK Rijeka 3–2

AEK Athén – Austria Wien 2–2

Az állás: 1. Milan 6, 2. AEK 4, 3. Austria 1, 4. Rijeka 0.

E-csoport

Everton – Apollon Limassol 2–2

Olympique Lyon – Atalanta 1–1

Az állás: 1. Atalanta 4, 2. Apollon 2 (3–2), 3. Lyon 2 (2–2), 4. Everton 1.

F-csoport

Sheriff Tiraspol – FC Köbenhavn 0–0

Lokomotiv Moszkva – Zlín 3–0

Az állás: 1. Lokomotiv 4, 2. Seriff 2 (0–0), 3. Köbenhavn 2 (0–0), 4. Zlín 1.

H-csoport

BATE – Arsenal 2–4

1. FC Köln – Crvena zvezda 0–1

Az állás: 1. Arsenal 6 pont, 2. Crvena 4, 3. BATE 1, 4. Köln 0.

I-csoport

Konyaspor – Vitória Guimaraes 2–1

Red Bull Salzburg – Marseille 1–0

Az állás: 1. Salzburg 4, 2. Konyaspor 3 (2–2), 3. Marseille 3 (1–1), 4. Vitória 1.

J-csoport

Östersund – Hertha BSC 1–0

Athletic Sport – Zorja Luhanszk 0–1

Az állás: 1. Östersund 6, 2. Zorja 3, 3. Athletic 1 (0–1), 4. Hertha 1 (0–1)

K-csoport

Nice – Vitesse 3–0

Lazio – Zulte Waregem 2–0

Az állás: 1. Nice 6 (8–1), 2. Lazio 6 (5–2), 3. Vitesse 0 (2–6), 4. Zulte 0 (1–7).