2024. 04 26.
Vidék

Egy félidőt bírt a Tasnádi Unirea

2017.11.25 - 17:29

Rányomja a bélyegét a csapat játékára a klub anyagi gondja, így a Tasnádi Unirea vereséggel búcsúzott a hazai közönségtől a harmadosztályos téli vakáció előtt. Marius Botan edző legénysége szombaton 3–1-re kapott ki a vendég Alsógáldi Indurstiától.

A hazaiak az első félidőben tudásuknak megfelelően játszottak és az első negyed órai „ismerkedés” után átvették az irányítást. Igaz, a találkozó első nagy helyzetét a vendégek hagyták ki, amikor Adrian Costea maradt ziccerben, de lövését remek reflexszel védte Raul Cherecheș. Túloldalt jött is Nagy Imre válasza, de fejesét védte Cătălin Ștef, majd Adrian Ciul, Székely Krisztián és Gabriel Cădar okoztak izgalmat a Fehér megyeiek védelmében és adtak munkát a vendégek kapusának.

A 30. percben viszont verve volt Ștef: egy gyenge felszabadítás után a labda Cădarhoz került, aki 18 méterről takarából, a kapufa tövére küldte a labdát, védhetetlenül (1–0).

Fordulás után növelhette volna előnyét az Unirea, de Ciulnak ziccerből maradt lábában a gól. Üt perccel később viszont jött a vendégek válasza: egy bal oldali beívelt labdát Silviu Mureșan Marius Bălău melöl fejelt a kapuba (1–1). Ez kissé mellbevágó lehetett a hazaiaknak, mert az egyenlítő találat után teljesen átadták az irányítást a vendégeknek. Costea a kapufát találta el, Andrei Cernea lövését a léc alól kanalazta ki Cherecheș, Ioan Boancă próbálkozása pedig kevéssel tévesztett célt.

A 73. percben pedig bekövetkezett, amire számítani lehetett: egy jobb oldali szöglet után a hosszúsarkon Claudiu Haiduc maradt egyedül, és zavartalanul fejelhetett a kapuba (1–2). Hét perccel később le is zárta a meccset Alsógáld: Bălău felesleges szabálytalansága miatt 11-es ítélt a játékvezető, a büntetőt pedig magabiztosan értékesítette Cernea (1–3).  A hajrában a csereként beállt Andrei Mureșan faraghatott volna a hátrányból, de a fejese milliméterekkel célt tévesztett.

A vereség ellenére az Unirea marad az 5-ös csoport 9. helyén, szombaton, az idei utolsó mérkőzésen pedig az a Kolozsvári CFR II lesz a vendéglátó, amely két ponttal követi a tasnédiakat a táblázat 10. helyén.

A találkozó végén Botan találóan válaszolt az újságírók első kérdésére: „Mi hiányzott a tasnádiaknak ahhoz, hogy ezt a mérkőzést megnyerjék?” „A pénz, a fizetés” — jött azonnal a frappáns válasz, utalva arra, hogy a város árvájának érzik magukat, az önkormányzat ugyanis nem hajlandó eleget tenni igéretének, csak hitegeti a játékosokat, a szakmai stábot és a klub vezetőit. Ebből lett elege a csapatnak, így az Alsógáld elleni találkozó előtt csak kedden edzettek. Botan is elismerte, ez kihatott a csapat játékára, hiszen ilyen körülmények között nem tudott ő sem alaposan felkészülni az ellenfélből.

Liga 3, 5-ös csoport, 14. forduló

Tasnádi Unirea – Alsógáldi Industria 1–3 (1–0).

Gólszerzők: Cădar (30. perc), illetve S. Mureșan (59.), Haiduc (73.), Cernea (81. – 11-esből).

Unirea: Cherecheș – Bercean, Bălău,Parnău, Cătuna (M. Silaghi, 46. perc), Székely (Bolba, 77.), Chivari (Dascăl, 83.), Ciul, Nagy, Faur, Cădar (A. Mureșan, 77.). Vezetőedző: Marius Botan.

Industria: Ștef – Schiau (Dup, 83. perc), Haiduc, Rodean, Boancă, Vonya, Goronea, Cernea (Sîrbu, 87.), Costea (Bedelean, 88.), Baghiu (Frențiu, 61.), S. Mureșan. Edző: Paul Ciucă.