2024. 04 27.
6 °C

Egy félidőt bírt Panama csapata, szúnyoginvázió Volgográdon

2018.06.19 - 02:09

A Panama felett aratott magabiztos, 3–0-s győzelemmel mutatkozott be Belgium labdarúgó-válogatottja az oroszországi világbajnokság G-csoportjában, hétfőn.

A papírformának megfelelően a belgák az első perctől kezdve irányították a mérkőzést, ugyanakkor a vb-újonc panamaiak jól tartották magukat az első negyvenöt percben és néhány gyors kontrával egyszer-egyszer zavarba is hozták az európaiak védelmét. A 0–0-s eredmény részben a Bukaresti Dinamo panamai kapusának is köszönhető, ugyanis Jaime Penedonak is voltak bravúros védései.

A fordulást követően Mertens bombagóljával gyorsan előnybe került a belga válogatott. Panama gyorsan válaszolhatott volna, de Courtois ziccert hárított. A belgák a folytatásban felőrölték ellenfelüket és Lukaku duplájával biztosították sikerüket.

A széria másik mérkőzésén Anglia válogatottja Harry Kane duplájának köszönhetően 2–1-es győzelmet aratott Tunézia csapata felett.

A 11 mérkőzés óta veretlen angolok Jesse Lingard és Raheem Sterling hatalmas helyzeteivel indítottak, de a 11. percben Harry Kane már nem hibázott: egy bal oldali szöglet után John Stones fejelt kapura, Muez Hasszen bravúrral védett, de a kipattanó labdát Kane két méterről az üres kapuba passzolta (1–0). Az észak-afrikaiak helyzetét tovább nehezítette, hogy az addig több nagy védést bemutató Hasszent le kellett cserélni. Bár a folytatásban is az angolok játszottak fölényben és több nagy gólhelyzetet is kialakítottak, a tunéziaiak a félidő hajrájában büntetőből egyenlíteni tudtak. Kyle Walker könyökölte le a büntetőterületen belül Fahr al-Din Júszefet, a megítélt tizenegyest Ferdzsání Szászí a bal alsó sarokba lőtte (1–1).

A második felvonásban jóval kevesebb lehetősége volt Gareth Southgate szövetségi kapitány csapatának, amely ugyan próbálkozott, de a tunéziai védelem jobban zárt, mint az első negyvenöt percben. A ráadás első percében megtört a jég, és egy újabb szöglet után, hasonló helyzetből Kane másodszor is betalált, megszerezve a győzelmet Angliának (2–1).

A mérkőzéshez tartozik még, hogy a csapatoknak és a szurkolóknak is meggyűlt a baja a természettel: nagy muslica- és szúnyoginvázióval kellett megküzdeniük, noha a világbajnokság előtt permeteztek a Volga folyó mentén.