enyhe intenzitású zápor
1USD = 4.59 RON

Egy gól döntött a magyar-portugálon – álom marad a vb-szereplés

2017.09.04 - 05:22

A magyar labdarúgó-válogatott vasárnap hazai pályán 1–0-ra kikapott az Európa-bajnok portugál csapattól a 2018-as világbajnokság európai selejtezősorozatában, így az utolsó matematikai esélyt is elvesztette Bernd Storck szövetségi kapitány csapata, hogy ott legyen a jövő évi az oroszországi tornán.

A vendégek az első perctől kezdve fölényben futballoztak a Groupama Arénában, ráadásul a 30. percben emberelőnybe is kerültek, mivel Priskin Tamás piros lapot kapott a Pepével szemben elkövetett könyöklésért. A portugálok rögtön a szünet után, a 48. percben André Silva közeli fejesével vezetést szereztek, az AC Milan támadójának találata pedig eldöntötte a találkozót.

A két gárda 13. alkalommal találkozott egymással, de a magyarok még egyszer sem győztek, a mostani volt a kilencedik portugál siker.

A hátra maradt két meccsnek így is van tétje: a 2018 őszén induló új válogatott küzdelemsorozat, a Nemzetek Ligája csoportbeosztása szempontjából még két nagyon fontos mérkőzés vár Magyarországra. Svájc és Feröer ellen minél több pont kell, hogy meglegyen a B-divíziós hely.

Vb-selejtező, 8. forduló

B-csoport

Magyarország – Portugália 0–1 (André Silva 48. perc)

Feröer–Andorra 1–0 (G. Sörensen 32.)

Lettország–Svájc 0–3 (Seferovic 9., Dzemaili, 55., Rodríguez 58. – 11-esből).

Moldova – Wales

Írország – Szerbia (21.45 óra, Digi Sport 3).

G-csoport

Macedónia – Albánia

Olaszország – Izrael (21.45 óra, Digi Sport 1, magyar Sport 1)

Liechtenstein – Spanyolország (21.45 óra, magyar Sport 2).

I-csoport

Koszovó – Finnország

Izland – Ukrajna

Törökország – Horvátország (21.45 óra, Digi Sport 2).

A szombaton félbeszakított, és vasárnap lejátszott mérkőzés eredménye: Horvátország – Koszovó 1–0.