×
2024. 03 29.

Egy ide, egy oda Araddal

2016.09.10 - 15:58

Két felkészülési mérkőzést játszott pénteken és szombaton a Both Katalin Sportteremben a Szatmárnémeti VSK az Aradi ICIM alakulata ellen.

Az aradiak az elmúlt napokban kezdték meg az alapozást az új idényre és elfogadták egykori edzőjük, Jose Araujo meghívását Szatmárra.

Mindkét találkozó szoros mérkőzést hozott. Elsősorban az első találkozóról mondható ez, hiszen majdnem végig szoros volt az állás, igaz, többnyire az aradiak vezettek. A VSK a 8. percben még 19–17-re vezetett, de az első negyed már ICIM-előnnyel zárult (19–22). A három pontos aradi fór megmaradt az első félidő végéig (32–35), majd a fordulás után sikerült nagyobb előnyre szert tenni a vendégeknek egy 12–8-as harmadik negyed után. A 37. percben tizenhét pont hosszal vezetett az ICIM (45–62), de egy jobb szatmári hajrának köszönhetően 56–64-es végeredményt mutatott a tábla a negyven perc lejárta után.

Szombaton az első félidő rendkívül kiegyenlített volt, így 26–26-os állásról kezdődött a második húsz perc. Araujo tanítványai jó játékának köszönhetően viszont az különbség egyre nőtt, a legnagyobb különbséget pedig a végeredmény mutatta, mivel Oláh Andrea triplájával tizenhét pontos fórral (62–45) zárult a felkészülési mérkőzés.

A két meccsnek aradi visszavágója is lesz ezen a hétvégén, addig remélhetően a VSK pótolni tudja majd a távozó Angela Rodriguez hiányát. A mexikói állampolgársággal is rendelkező egyesült államokbeli kosaras ugyanis családi okokra hivatkozva kérte szerződése felbontását, hogy hazautazhasson.