14 °C
szórványos felhőzet

Egy lépéssel közelebb a címvédéshez a Real Madrid

2017.05.03 - 07:14

Sorozatban a negyedik idényben került össze a labdarúgó Bajnokok Ligájában a Real Madrid és az Atlético Madrid, és az előző összecsapásokat tekintve ezúttal is egy szoros összecsapásban bíztak a focirajongók.

A „matracosok” viszont még egyszer sem győztek: a Real 2014-ben és 2016-ban is a döntőbe verte helyi vetélytársát (először hosszabbításban, másodszor tizenegyespárbajban), míg a kettő között a negyeddöntőben jutott tovább 1–0-s összesítéssel.

Ezúttal Diego Simeone edző dolgát nagyban megnehezítette, hogy nem számíthatott Juanfranra, Sime Vrsaljkóra és José Giménezre sem, így Lucas Hernández kezdett jobbhátvédként. A túloldalt sem volt teljes a csapat, Pepe és Gareth Bale személyében fontos futballistái hiányoztak Zinédine Zidane-nak, aki a portugált a sérüléséből felépült Raphaël Varane-nal, a walesi szélsőt Iscóval pótolta.

Hatalmas iramban kezdődött a találkozó, az első percek kiegyenlített játéka után a Real fokozatosan átvette az irányítást. Simeone az egyik legfontosabb feladatnak azt tartotta a mérkőzés előtt, hogy ne kapjanak gólt, viszont ez már a 10. percben megdőlt: Sergio Ramos jobb oldalról érkező beadását még kifejelték ugyan a védők, Casemiro azonban kapásból visszalőtte a labdát, amit Cristiano Ronaldo Sztefan Szavicsot megelőzve öt méterről a kapuba bólintott (1–0). Ez különösen jó ómennek számít a BL-ben, hiszen az előző 22 szezon elődöntősei közül a párharc első gólját szerzők háromnegyede bejutott a fináléba.

A hazaiak viszont a gól után sem álltak le, de újabb gól már nem született. A fordulást követően azonban már visszaesett a tempó, viszont az Atléticónak így sem sikerült veszélyeztetni az ellenfél kapuját. A 73. percig kellett várni, hogy valami felrázza a mérkőzést: Benzema tartotta meg szépen a labdát védője szorításában, majd játszotta Filipe Luís érintésével Ronaldóhoz, aki 15 méterről óriási erővel a jobb felsőbe bombázott (2–0). A négyszeres Aranylabdás nem állt meg ennyinél, hiszen harmadszor is betalált: a teljesen széteső Atlético labdavesztését követően Ronaldótól indult az akció, majd higgadt lövéssel ő is fejezte be, eldöntve az első mérkőzést, és talán a továbbjutás sorsát is (3–0).

Cristiano Ronaldo 2013 óta az első Real-játékos, aki triplázni tudott BL-elődöntőben, ráadásul hetedik „hármasát” szerezte a sorozatban, amivel beérte Lionel Messit. A portugál klasszis ugyanakkor 52. gólját szerezte a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszában, összességében a 103-nál tart – vagyis többet rúgott, mint az Atlético Madrid (100).

Bajnokok Ligája, elődöntő, első mérkőzés

Real Madrid – Atlético Madrid 3–0 (1–0).

Gólszerző: C. Ronaldo (10., 73., 86.).

Madrid, Santiago Bernabéu Stadion, 80 044 néző. Vezette: Martin Atkinson (angol)

Real: K. Navas – Dani Carvajal (Nacho, 46. perc), Varane, Sergio Ramos, Marcelo – Modric, Casemiro, Kroos – Isco (M. Asensio, 68.) – Benzema (Lucas Vázquez, 77.), C. Ronaldo. Vezetőedző: Zinédine Zidane.

Atlético: Oblak – Lucas Hernández, Szavics, Godín, Filipe Luís – Carrasco (Correa, 68. perc), Gabi, Saúl Níguez (Gaitán, 58.), Koke – Griezmann, Gameiro (F. Torres, 57.). Vezetőedző: Diego Simeone.