×
2024. 04 24.

Egy sorozat vége: vereség Aradon

2019.03.16 - 22:40

A második helyen zárja a bajnokság második szakaszát a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, miután szombaton a Piros csoport utolsó előtti fordulójának a mérkőzését elvesztette Aradon.

Maikel Lopez edző tanítványai idén – a szombati találkozóig – tíz mérkőzést játszottak, és mindegyiket megnyerték. Ez a sorozat viszont megszűnt Aradon: a Maros-parti alakulat egy brillírozó Brankica Hadzoviccsal, egy remekelő Miljana Dzombetával, és az újabb dupla-dupla teljesítményt nyújtó Destiny Williamsszel öt pont különbséggel győzött.

Dlesha L’loydot sérülés miatt nélkülöző VSK Oláh Andrea, Kádár Annamária, Andra Mandache, Brittany Denson, Promise Amukamara felállásban kezdett. A 4. percben a házigazda együttes 8–4-re vezetett, de egy másfél perces 9–0-lal a szatmári együttes vette át az irányítást (8–13). Oláh Andi triplájával már hét pont volt a két csapat között (11–18), amiből az aradiak egyet faragtak az első pihenőig (18–24). A 13. percben ismét egyenlő volt az állás (24–24), amikor Lopez időt kért, ami után a szatmáriak még tartani tudták előnyüket (28–31). Az utolsó két és fél perc viszont az aradiaké volt, akik egy 9–0-s runnal zárták az első félidőt (37–31).

Dzombeta triplája nyitotta a harmadik negyedet és úgy tűnt, hogy a VSK játéka teljesen összeesett. A 25. percben Williams találataival 46–35-re vezetett az FCC ICIM, de a VSK spanyol szakvezetője csak a 26. percben, tizenkét pontos aradi fórnál (50–38) hívta le a tanítványait egy perces technikai átbeszélésre. Sikerült elvágni a hazai lendületét, a hátra levő időben ugyanis a szatmári alakulat ledolgozta hátránya nagy részét, Alexandra Uiuiu tripljával pedig 54–52-es állásról kezdődhetett az utolsó tíz perc.

Jöttek Denson pontjai, és ismét vezetett a VSK (54–55), viszont Dora Ardelean és Hadzovic tripláival nem számoltak a szatmáriak (60–55). Dzombeta harmadik távoli találata ismét tizet tett a két csapat közé (67–57), amire ugyan jött Oláh Andi válasza, de Mandache már pontatlanul dobott a 6,25 méteres félkör széléről, így nem sikerült sokat faragni a hátrányból. Andi is rontotta hárompontos statisztikáját és úgy tűnt, hogy egy zakóba is belefuthat a VSK. Szerencsére az aradiak lendülete is elfogyott, Amukamara és Kristina Baltic pontjai pedig öt pont hátrányba hozták fel a vendégegyüttest, így 70–65-ös végeredménynél szólalt meg a duda.

Pozitívat is le lehet vonni a meccsből, hiszen Amukamara volt a találkozó legjobbja 27 pontos hatékonysági mutatóval, így remélhetően a VSK „visszanyerte” irányítóját az idény éremosztó mérkőzései előtt. Ugyanakkor a kispad 14 ponttal „segített”, Andreea Huțanu és Baltic jól teljesítettek a palánk alatt, 5–5 lepattanót szedtek le. Denson hozta a „kötelező” dupla-dupla teljesítményt, Oláh Andi pedig a legjobb romániai játékos volt 13 pontos hatékonysággal. Amennyiben L’loyd nem lett volna sérült, Mandache hozta volna jó formáját, Kádár is tett volna valamit ezen a meccsen, illetve Tavic ismét azt a játékot nyújtaná, amit a sérülése előtt mutatott, akkor az aradi pontok nem vesztek volna oda.

A bajnoki idény második szakasza a jövő hétvégén ér véget. A VSK a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC vendége lesz, a rájátszás első felvonása előtt pedig kupaelődöntőt játszik a szatmári csapat.

Nemzeti Liga, Piros csoport, 13. forduló

Aradi FCC ICIM – Szatmárnémeti VSK 70–65 (18:24, 19:7, 17:21, 16:13)

Arad (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Ardelean (5/4/3), Hadzovic (22/5/7), Williams (17/13/0), Ciotir (3/1/0), Dzombeta (15/2/2), Fodor (4/3/3), Mercea (2/1/0), Bartók (0/1/0), Lee (2/5/0). Vezetőedző: Bogdan Bulj.

Szatmár (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Oláh (10/9/1), Kádár, Mandache (4/5/1), Denson (17/11/1), Amukamara (20/2/6), Huțanu (2/5/0), Uiuiu (8/0/1), Tavic (2/0/0), Baltic (2/5/0). Vezetőedző: Maikel Lopez.

Brassói CSTBv Olimpia – Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 53–91

Phoenix Știința Konstanca – Kolozsvári Universitatea 72–53