2024. 04 16.
Csongor

Egy vereség, egy győzelem a VSK mérlege

2013.09.21 - 17:41

Két felkészülési mérkőzést játszott a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata: a kolozsváriaktól elszenvedett vereség után győztek Debrecenben. Kedden kupameccset játszanak a lányok.

Helytelen lenne messze menő következtetéseket levonni a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának idei első két felkészülési mérkőzése után, azonban néhány hiányosság mégis kitűnt, elsősorban a Kolozsvári U elleni meccs közben. Mindezt talán még lehet korrigálni, habár az idény kezdéséig már csak néhány nap van.

Az edzőként debütáló Éles Péter tanítványai péntek este tizenkét ponttal kaptak ki a szatmárnémeti származású Florin Covaciu által irányított "egyetemistáktól". A "piros-fehérek" jól kezdték az Ady Endre utcai sportteremben rendezett találkozót és behúzták az első tíz percet. A nagyszünet előtti negyedben viszont felzárkózott az Universitatea, a 15. percben 25-re egyenlítettek, három perccel később pedig mát kettővel vezettek (29-31). Az első húsz perc végén még a VSK vezetett (34-33), azonban a fordulás után Covaciu csapata öt perc alatt, egy 3-18-as sorozat után tizennégyre növelte a fort (37-51). Ráadásul a 26. percben a szatmáriak csapatkapitánya, Orosz Andreea az ötödik személyi hiba után kipontozódott, így egyik alapembere nélkül játszott több mint egy negyedet a VSK. Kornti Jones villantotta meg tudását: zsinórban négy passzra csapott le és lopta el a labdát, a kontrákat pedig értékesítette. Így nyolc pont előnye maradt az utolsó tíz percre a kolozsvári együttesnek (49-57), amit plusz néggyel növelni tudott az utolsó sípszóig (61-73). Ehhez viszont kellett Jones utolsó negyedbeli sok hibája és pontatlan dobása, ugyanakkor egy erős szatmári center hiánya. Ez utóbbi hiányosságot talán pótolni lehetne Szlimák Hajnalkával, aki naponta edz Szatmárnémetiben, péntek este pedig a lelátóról nézte a meccset. Az egykori magyar válogatottnak élő szerződése van a VSK-val, azonban nem játszhat mindaddig míg nem bólint rá a kontraktus–módosításokra. Hajni ügyvédet fogadott és beperelte a klubot, mivel a VSK nem teljesíti a 2012-ben kötött szerződésben foglaltakat.

Szombaton Debrecenbe utaztak a "piros-fehérek" egy újabb felkészülési meccsre, Éles csapata 76-54-re győzött.

Kedden 18 órakor első tétmérkőzését játssza a VSK, a Román Kupa első fordulójának első meccsén a szatmárnémeti Szmutku Renátát is foglalkoztató Marosvásárhelyi Nova Vita lesz az ellenfél.

Felkészülési mérkőzések

Szatmárnémeti VSK - Kolozsvári U 61-73 (22:15, 12:18, 15:24, 12:16). VSK: Mihaela Adi (2 pont), Teodora Vasile, Diana Moldoveanu, Orosz Andreea (8), Bianca Voica, Tarța-Laza Enikő (9), Monica Ivan (3), Nagy Anita, Kortni Jones (13), Andra Neste, Tabytha Wampler (23), Cristina Cutaș (3).

Debrecen - Szatmárnémeti VSK 54-76 (8:21, 19:19, 14:21, 10:15). VSK: Orosz (23 pont), Wampler (21), Jones (13), Cutaș (7), Adi (6), Ivan (4), Tarța-Laza (2).