×
2024. 04 25.

Egyelőre a harmadik helyen motorozik Mani

2019.08.01 - 05:13

Dobogós helyen áll a Szatmárnémeti Autonet Motorcycle Team pilótája, Gyenes Emánuel a Red Bull Romaniacs első terepszakasza után.

A nagyszebeni hardenduro viadalon Maninak nem sikerült jól a keddi, városi nyitány – a prológ –, és csak a 18. helyen zárt a Silver kategóriában. Így szerdán, az első hegyi szakaszon is nehezebb dolga volt, hiszen előtte több tucat pilóta rajtolt el a Gold és a Bronze kategóriákból. Ennek ellenére jó tempót fogott ki az Olt meredek völgyein, és a harmadik helyen zárta a napot.

„Technikás szakasz volt, de szerencsére száraz volt a terep, így nem okoztak különösebb gondot a kapaszkodók. Sokkal többet szenvedtem a keddi gyenge prológ miatt. Szerdán elég sokan rajtoltak előttem, és a bronz kategória motorosai közül sokan estek el előttem a lejtőkön. Sokszor meg kellett álljak, hogy segítsek nekik felállni, hiszen nem fértem el a tőlük a pályán. De a végére jó tempót fogtam, és jó időt motoroztam” — mondta a szatmári motoros a világ legnehezebb hardenduro-versenyének első fordulója végén.

Mint ismeretes, a szombatig tartó megmérettetés idén a nemzetközi szövetség (FIM) versenynaptárában a világszéria viadalai közé lett felvéve. Így mintegy 50 ország több mint 450 motorosa sorakozott fel a rajtnál. Közülük Mani az egyetlen, aki eddig végigment a korábbi összes, vagyis 15 kiíráson, ezzel világcsúcstartó, és ha idén is célba ér, akkor ezt a rekordot tovább növeli.

Fotó: Dragoș Dumitru