2024. 04 24.
14 °C

Egyenlíthetett volna a Szatmárnémeti VSK

2012.05.05 - 16:46

Kiélezett csatát hozott a kosárlabda A–osztály döntőjének második összecsapása is, viszont a Szatmárnémeti VSK–nak ezúttal sem sikerült legyőznie az alapszakasz legjobbját, a CSM Târgoviştét.

Egy percre volt a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, hogy kiegyenlítse a CSM Târgovişte elleni, három nyert mérkőzésig tartó döntő párbaj állását. Dan Fleşeriu edző tanítványai ismét kiélezett csatát vívtak az alapszakasz legjobbjával, viszont a végére elfogyott a „szusz”, a dâmboviţaiak pedig behúzták a második hazai meccsüket is.

A Khadijah Whittington, Amra Mehmedic, Ane Marie Părău, Monica Ivan, Shanika Freeman felállásban kezdő VSK a két amerikai idegenlégióssal a 2. percben már vezetést szereztek a szatmáriaknak (2–5), de két perccel később már a hazaiak vezettek néggyel (9–5). Freeman egyenlített, de Florin Nini edző tanítványai ismét magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak, és megőrizték a négyes előnyt a pihenőig (18–14). A következő tíz perc továbbra is rendkívül kiélezett csatát hozott, és a VSK hiába vezetett négy ponttal három perccel a szünet előtt (25–29), a CSM ezúttal is egyenlített, és 29–29 állásnál mehetett pihenőre a két együttes.

A tizenöt perc szünet jót tett a szatmáriaknak, hiszen Ivan, Mehmedic, Freeman, Whittington és Părău is betalált, és a 24. percben már 32–39–es VSK vezetést mutatott az eredményjelző. Túloldalt Chrissy Givens kettőből egy szabaddobást értékesített, viszont a következő egy percben triplát, majd duplát is dobott, így a Târgovişte ismét felzárkózott (38–39), majd az amerikai visszahozta a vezetést is (42–41). Mehmedic duplája az utolsó pihenő előtt a VSK javára billentette a mérleget, így egy pont előnnyel kezdhette az utolsó negyedet a szatmári együttes. A játékosokon kiütött a fáradság, már a védekezés sem ment, rengeteget hibáztak a támadójátékban is. Freeman három pontost, Orosz Andreea és a Whittington pedig egy-egy kétpontos akasztott be, és öt perccel a vége előtt héttel vezetett a VSK (45–52). Bár Cristian Ciocan sorozatban négy szabaddobást hagyott ki, a hajrá mégis a hazaiaké volt, ugyanis Florina Diaconu 33 másodperccel a vége előtt triplázott, így oda volt a szatmári előny (55–54). Monique Coker véget lezárhatta volna a meccset, viszont egy szabaddobást hibázott, Whittington viszont duplázott, így 56–56-os állásnál jöhetett a ráadás. Ami nem jött össze a CSM-nek a 40 perc rendes játékidőben, az sikerült Nini csapatának az 5 perc hosszabbításban: Givens már nem hibázott a szabaddobásoknál, Olena Szambruszka, Diaconu és Coker sorozatban tripláztak, így a 43. percben 67–59 lett az állás, és ekkor már biztosra vehető volt, hogy elúszott az egyenlítési lehetőség.

A Târgovişte hozta a hazai sikereit, viszont a VSK–nak még nem úszott el a lehetőség, hogy kiegyenlítse a párharcot, hiszen jövő hét csütörtökön és pénteken Szatmárnémetiben folytatódik a döntő.

Döntő, 2. mérkőzés: CSM Târgovişte – Szatmárnémeti VSK 70–62 (18:14, 11:15, 13:14, 14:13, 14:6). VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Mehmedic (12, 4, 1), Orosz (2, 3, 0), Mészáros A., Giurgiu (2, 0, 0), Whittington (18, 11, 1), Părău (9, 4, 3), Freeman (15, 7, 0).