Egygólos előnnyel várhatja a visszavágót a Steaua
Utoljára módositva: 2014-08-20 14:17:37

A labdarúgó Bajnokok Ligája rájátszásának első mérkőzésén, Bukarestben 1–0-ra győzött a Steaua csapata a vendég Razgrad Ludogorec ellen. A visszavágót jövő szerdán rendezik Szófiában.

Chipciu (piros-kék mez) 11-est hibázott, majd eldöntötte a meccset

A hajrában szerzett góllal győzte le a Steaua labdarúgócsapata a vendég Razgrad Ludogorec együttest a Bajnokok Ligája rájátszásának első találkozóján. A meccs egyetlen találatát Chipciu szerezte, aki az első félidőben tizenegyest is hibázott.

A várakozásoknak megfelelően kiegyenlített volt a mérkőzés: a Steaua a labdabirtoklásban, míg a bolgár együttes a veszélyes kontrákkal jeleskedett. A 34. percben a román bajnok vezetést szerezhetett volna egy ajándék tizenegyes után: Sînmărtean esett el Minev mellett, amiért a német Felix Brych sípmester – aki három hónappal ezelőtt az Európa Liga döntőjét vezette, majd a brazíliai világbajnokságon is bíráskodott – azonnal tizenegyest ítélt. Chipciu erőtlen pontrúgását azonban védeni tudta Stoianov. Ráadásul a Steaua csatára a következő helyzetnél sárga lapot kapott egy szabálytalanság miatt, ezért fel lesz függesztve a jövő heti visszavágóra.

Fordulás után a vendégek is feljegyezhettek egy nagy gólhelyzetet, de Mihail Alexandrov rúgását bravúrral védeni tudta Arlauszkisz. Az utolsó fél órára küldte pályára Costel Gâlcă vezetőedző a csapata gólzsákját, és a nagyváradi születésű Claudiu Keserű kisebb lendületet hozott a Steaua támadójátékában. Viszont a gólra várni kellett a 88. percig, amikor a tizenegyest hibázó Chipciu vette be a bolgár kaput.

„Csapatként játszottunk, ezért büszke vagyok a fiúkra. Sok helyzetünk volt, amiből sajnos csak egyet használtunk ki – mondta a találkozó lefújása után Costel Gâlcă. – Chipciu mondta nekem a meccs előtt, hogy gólt fog rúgni és én bíztam benne. Nem is gondoltam arra, hogy le kéne cserélni a kihagyott tizenegyes miatt. Ha egy hazai bajnoki lett volna, akkor azt mondanám, hogy elégedett vagyok az eredménnyel. Viszont most azon a véleményen vagyok, hogy kevés gólt rúgtunk” – tette hozzá a szakvezető, aki a norvég Stromsgodsethez – akit a második selejtezőfordulóban búcsúztattak –hasonlította a bolgár együttest. „A Ludogorec ugyanazon a szinten van, mint a norvég csapat, nincsenek egyéniségei.”

„Egyelőre a Steauánál van az előny az 1–0-s győzelme után, de még van a szófiai visszavágó. Elég lehet egy gól a továbbjutáshoz, de ugyanúgy, lehet kevés is. Én biztos vagyok abban, hogy a jövő heti meccs teljesen más lesz mint a mostani” – foglalta össze röviden Georgi Dermengiev, a Ludogorec vezetőedzője.

A találkozó visszavágóját jövő hét szerdán rendezik Szófiában.

Bajnokok Ligája, rájátszás, első mérkőzés

Steaua – Razgrad Ludogorec 1–0 (Chipciu 88. perc).

Steaua: Arlauszkisz – Râpă, Szukala, Varela, Latovlevici, Prepeliţă, Breeveld, Ad. Popa (G. Iancu 83. perc), N. Stanciu (Keserű 57.), Sînmărtean (Filip 90+2.), Chipciu.

Ludogorec: Stoianov – Caicara, Moţi, Terziev, Minev, Zlatinski (Espinho 46.), Diakov, Alexandrov, Marcelinho (Anicet 85.), Misidjan, Hamza.