2024. 04 24.
14 °C

Egygólos vereség a Sesótól

2013.08.14 - 16:37

Nem sikerült a bravúr az Avasújvárosi Talna csapatának a Román Kupa 3. fordulójában.

Becsülettel küzdött az Avasújvárosi Talna a Román Kupa harmadik fordulójában a harmadosztályos Aranyosgyéresi SESO ellen, ám mégsem sikerült továbbjutnia. Dacian Nastai edző csapata 3–2 arányú vereséget szenvedett a Kolozs megyei csapattól.

Már a mérkőzés elején látszott, hogy a győzelemért szállnak harcba az avasújvárosiak, néhány veszélyes helyzetet is sikerült kialakítaniuk, ám mégis a SESO szerezte meg a vezetést a 27. percben Muntean révén, aki ugyan a tizenegyest elhibázta, de hamar lecsapott a kifele pattanó labdára, és a hálóba juttatta azt. A félidő hátralévő részében viszonylag jó iramú, kiegyenlített küzdelmet láthattunk, de találat nem született.

A fordulás után, egy óra elteltével azonban felpördültek az események és öt perc alatt három gól esett. Előbb a vendégek növelték előnyüket Grecu révén a 63. percben, de nem örülhettek sokáig, mivel Cozma Cristian büntetőből szépített a 66. percben, két perc múlva pedig Bârle találatával már egyenlő volt az állás. Nagy lendületet kapott ezután a hazaiak játéka, viszont a 77. percben Popa révén ismét előnyhöz jutottak az aranyosgyéresiek. A mérkőzés hátralevő részében mindkét kapu előtt voltak helyzetek, a legnagyobbat – amelyik az egyenlítést érte volna – Ignat neve mellett jegyezhettük fel a mérkőzés ráadásában. A hazai csatár átemelte a kapuson a labdát, de a játékszer sajnos kifele pattant a felső lécről, így maradt a 3–2-es vendégsiker, tehát az Aranyosgyéresi SESO jutott tovább a kupaküzdelmek következő fordulójába, amelybe már a Szatmárnémeti Olimpia is bekapcsolódik.

Eredmény: Avasújvárosi Talna – Aranyosgyéresi SESO 2-3 (0-1)

Talna: Nagy – Cozma I., Cozma Cr., Lung, Cseh (Crăciun – 46. perc), Câmpan (Kovács – 80. perc), Demian, Pajzos (Erdei M. – 84. perc), Erdei S., Ignat, Bârle (Istvánffy – 90. perc).