×
2024. 04 23.
Kedd
Béla
14 °C
tiszta égbolt
1EUR = 4.98 RON
1USD = 4.67 RON
100HUF = 1.26 RON
Szatmárnémeti

Együttműködő csapattá fejlődik a MIK

2013.09.13 - 19:13
Megosztás:
Együttműködő csapattá fejlődik a MIK

Csapatépítő tréningen vettek részt a MIK projektfelelősei, akik önismereti, önzetlenségi, függetlenségi, felelősség-, illetve kockázatvállalási témákban merülhettek el ebből az alkalomból.

 

„Sokan megkérdezik tőlem, hogy miért kell csapatépítőket tartani, s ugyanazok hozzáteszik, hogy felesleges pénzkidobás” — mesélte a legutóbbi csapatépítő tevékenységről Őri-Pákay Franciska, a Szatmár Megyei Ifjúsági Tanács (SZÁMIT) elnöke, majd hozzátette, hogy e vélemény hangoztatói egészen biztosan sohasem vettek részt sem céges, sem másmilyen csapatépítőn. Nemcsak a vállalatoknál, de a civil szervezeteknél s különösen azoknál a fiataloknál, akik most érnek felnőtté, tehát elég sok gonddal kell megküzdeniük a mindennapokban, fontos, hogy ne csak egy csoportként, hanem egy tényleges csapatként tudjanak együttműködni a feladatok végrehajtása során. Ma már nem elég a legjobbakat magunk mellé gyűjteni, hanem meg kell tanítani őket egymásra támaszkodni, s egymás képességeiben bízni.

Szeptember 6. és 8. között a Magyar Ifjúsági Kezdeményezés — az RMDSZ és a Communitas Alapítvány főtámogatásával — olyan tréningen vehetett részt, amely most elsősorban a MIK projektfelelőseinek szólt, akik már nemcsak az ifjúsági szervezetben fejtik ki a tevékenységeiket, de többek között a Partiumi Magyar Napokon is együtt segítették a főbb szervezők munkáját. A magyarországi trénerekkel folytatott képzés lényege az volt, hogy a fiatalok felfedezzék egymásban a partnert, valamint önmagukban a kihasználatlan képességeket, s ezek együttesével növeljék az együttműködési lehetőségeket.

A Kovács Krisztián által vezetett képzésen önismereti, önzetlenségi, függetlenségi, felelősség-, illetve kockázatvállalási témákban merülhettek el a fiatalok, de a becsvágyuk, a teherbírásuk, a beleérző képességük és a toleranciájuk is központi helyet kapott a játékosnak tűnő, de sokszor kemény próbák között. A játékok és próbák célja az volt, hogy összetartóbb közösséggé kovácsolódjanak a fiatalok, növekedjen a közös problémamegoldó képességük, s legyenek felkészülve a hirtelen változásokra is, mint amilyen az egyik oszlopos tag váratlan kilépése s az emiatt támadó űr problematikája.

„Mesterséges stresszhelyzetekben kellett megállnunk a helyünket. Fárasztó volt. Nagyon fárasztó. Nem is gondoltam volna soha, hogy játékok után ennyire várni fogom majd, hogy ágyba kerülhessek, s ilyen gyorsan képes leszek elaludni. Kimerítő volt a legtöbbünk számára” — számolt be Csenteri Melinda MIK-elnökségi tag.

„Ha sikeres a csapatépítő, akkor mindenképpen nő a részvevők önértékelése, hiszen sokan olyan készségeket és képességeket fedeznek fel magukban, amelyeknek eddig nem voltak tudatában; gyorsabban reagálnak majd bizonyos helyzetekben, és képesek lesznek csapatként reagálni, hiszen egyben toleránsabbak is lesznek egymással szemben” — mesélt a lehetséges eredményekről Kovács Krisztián.